У системі електронних державних закупівель ProZorro акредитовано новий єдиний корпоративний електронний майданчик держконцерну “Укроборонпром” Smarttender.biz, повідомила його прес-служба в понеділок.
Згідно з повідомленням, на сьогодні через комерційний модуль майданчика SmartTender свої закупівлі в публічному режимі проводить 61 підприємство держконцерну.
“Сім підприємств використовують систему ProZorro для допорогових та надпорогових закупівель відповідно до закону України “Про публічні закупівлі”. Також підприємства використовують систему Rialto”, – уточнює прес-служба.
“Інші підприємства – учасники Концерну наразі або розташовані на тимчасово окупованій території, або перебувають у стадії санації та не провадять закупівельної діяльності, в якій можуть використовуватись електронні майданчики”, – пояснюється в повідомленні.
Як зазначають в “Укроборонпромі”, в рамках модернізації корпоративної системи публічних держзакупівель держконцерн скасував кваліфікаційну процедуру для постачальників: перевірку контрагентів здійснюють тільки внутрішні підрозділи безпеки підприємств. “Також розроблено та затверджено новий порядок моніторингу платежів. У ньому радикально змінено підхід у моніторингу платежів, що пришвидшило здійснення оплат за укладеними договорами”, – повідомляє прес-служба.
Як повідомлялося, в серпні 2018 року “Укроборонпром” оголосив відкритий кваліфікаційний відбір зі створення єдиної модернізованої корпоративної системи держзакупівель. Згідно з озвученими держконцерном у вересні підсумками конкурсу, переможцем кваліфікаційного відбору, в якому взяли участь 27 електронних майданчиків, було визнано електронний майданчик Smarttender.biz.
Наприкінці жовтня “Укроборонпром” і ДП “ProZorro.Продажі” закріпили підписанням меморандуму плани щодо співпраці при продажу та оренді активів держконцерну на відкритих електронних торгах.
За даними держконцерну, документ передбачає “дорожню карту” впровадження в держконцерні єдиної публічної електронної системи торгів за критеріями та технологій системи електронних державних закупівель ProZorro для реалізації та надання в оренду майна держпідприємств і господарських товариств, що входять до “Укроборонпрому”, в статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50%. Перші лоти від “Укроборонпрому” мають з’явитися в новій системі вже найближчим часом.
У червні “Укроборонпром” повідомив про підготовку передання в управління ФДМ близько 30 своїх підприємств, не задіяних у виробництві оборонної продукції та виконанні стратегічних завдань в оборонній сфері. Рішення про передання не задіяних у виробництві оборонної продукції активів держконцерну в управління ФДМ було прийнято за підсумками аналізу діяльності підприємств-учасників “Укроборонпрому” та схвалено наглядовою радою держконцерну. Перелік активів “Укроборонпрому”, що готуються до продажу на відкритих торгах, офіційно не оприлюднюється.
Відповідно до ухваленого Верховною Радою в червні 2011 року закону, “Укроборонпром”, до складу якого сьогодні входить понад 130 підприємств українського ОПК, зокрема держкомпанія “Укспецекспорт” та її дочірні підприємства, забезпечує спільно з урядом управління об’єктами держвласності в ОПК.
У 2016 році “Укроборонпром” озвучив плани щодо переведення до 2020 року в повному обсязі виробництва озброєнь і військової техніки (ОВТ) на стандарти НАТО, а також плани щодо проведення реформи ОПК. Основними напрямами реформи розглядаються корпоратизація галузі, аудит із залученням міжнародних аудиторських компаній, кластеризація оборонних підприємств, захист технологій, а також запуск платформи розвитку оборонних інновацій.