Історична картина 7 листопада.
У 1909 році у Львові створено Український Студентський Союз.
7 листопада 1917 року почалася Жовтнева революція. Революційні солдати, робітники й матроси захопили Зимовий палац у Петрограді, скинувши Тимчасовий уряд. Центральна Рада не визнала більшовицького перевороту й осудила його. B Росії більшовики невдовзі здобули всю повноту влади, але в Україні, Кубані й Дону зазнали поразки. О 22.45 відкрився ІІ Всеросійський з’їзд рад робітників і солдатських депутатів. З 1046 делегатів і гостей, 525 були більшовиками. Найважливіші рішення про владу, мир і землю будуть ухвалені вночі і ввечері наступного дня.
1918-го були випущені перші марки Радянської Росії. Автором малюнка – меча, що розрубає ланцюг, був латиський графік Ріхард Заріньш.
У 1941 році на екрани СРСР вийшла кінокомедія Івана Пир’єва “Свинарка і пастух” з Мариною Ладиніною, Володимиром Зельдіним і Миколою Крючковим у головних ролях.
1941-й рік – німецький бомбардувальник потопив неподалік Ялти радянський теплохід “Вірменія”, який евакуював із Севастополя та Ялти військовий госпіталь. Транспорт мав відмітні знаки санітарного судна. Водночас на порушення статусу санітарного судна «Вірменія» була озброєна чотирма 45-міліметровими гарматами; крім поранених та біженців, на її борту перебували військовослужбовці та співробітники НКВС, окрім того, корабель ішов в ескорті двох збройних катерів і двох винищувачів І-153. Таким чином, “Вірменія” у відповідності з міжнародним правом, була законною військовою метою. Судно затонуло за 4 хвилини, загинуло від 7 до 10 тисяч осіб, у тому числі керівництво піонертабору “Артек” та частина партійного керівництва Криму. Врятувалися лише восьмеро людей.
1951-го у Києві почав роботу перший в Україні телевізійний центр.
У 1967-му Генеральна Асамблея ООН ухвалила Декларацію про ліквідацію дискримінації жінок.
1987-го відкрита станція Київського метрополітену “Ленінська” (нині “Театральна”).
2007-й – у Фінляндії 18-річний Пекка-Ерік Аувінен, з’явившись опівдні у рідну школу, застрелив із пістолета шістьох учнів, медсестру і директора. Після цього хлопець смертельно поранив і себе. За кілька годин до бійні він розповів про свої плани у розміщених в інтернеті матеріалах, де оголосив війну “людству, урядам і слабоумним масам”.
Цього дня народилися:
1855-го — Дмитро Яворницький, історик, археолог, етнограф, фольклорист, лексикограф, письменник, дослідник історії українського козацтва. Яворницький підтримував творчі зв’язки з сучасними йому українськими культурними діячами, служив порадами Ільї Репінові до виконання картини “Запорожці пишуть листа турецькому султанові” і позував до образу писаря.
У 1879 році народився Лев Троцький (Бронштейн), російський більшовицький діяч. Голова Петроградської ради робітничих і солдатських депутатів, керівник більшовицької революції, нарком іноземних справ, головком Червоної армії Надалі – лідер антисталіністів. Програвши в боротьбі за владу Сталіну, був виключений з партії, висланий з країни і вбитий у Мексиці підісланим агентом НКВС.
1913 року народився Альбер Камю, французький письменник, лауреат Нобелівської премії з літератури, один із лідерів філософсько-мистецького напрямку екзистенціалізму (“Чума”, “Бунтівна людина”, “Міф про сізіфа”).
У 1936-му – Микола Вінграновський, український поет, письменник і кінематографіст. Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка. Серед найвідоміших збірок: “Атомні прелюди”, “На срібнім березі”, “Губами теплими і оком золотим”, “Цю жінку я люблю”, роман “Наливайко”.
1968 року – Олег Тягнибок, український політик націоналістичного напряму. У липні 2004 року Олег Тягнибок був виключений з фракції “Наша Україна” за висловлювання на горі Яворина, які були розцінені як антисемітські та ксенофобські. Проте, переміг в усіх судових процесах із цієї справи. Голова партії Всеукраїнське об’єднання “Свобода” з 2004 р. (до перейменування в 2004 рік – Соціал-національна партія України). У березні 2009 року, після перемоги Всеукраїнського об’єднання “Свобода” на позачергових виборах до Тернопільської обласної ради Олег Тягнибок оголосив, що буде балотуватися на посаду Президента на найближчих виборах, і розраховує потрапити до другого туру виборів.
У 1986 році народився Дмитро Чигринський, український футболіст, захисник “Барселони” і збірної України. У складі “Шахтаря” – володар Кубка УЄФА 2009 року, чемпіон України 2006 та 2008 років. Також грав за “Металург” (Запоріжжя)