У 1918-му – у Львові створили виконавчий орган ЗУНР (з 13 листопада 1918 року – Державний Секретаріат).
1938-го року у Німеччині відбулися масові погроми євреїв “Кришталева ніч”.
Міністр пропаганди Німеччини Йозеф Геббельс і керівництво Націонал-соціалістичної робітничої партії (НСДАП) організували в країні єврейський погром, який увійшов у історію під назвою “Кришталева ніч”, оскільки в ході його було розбито багато вітрин і віконного скла. Штурмові загони (СА) і нацисти підпалювали синагоги, рограбовували єврейські магазини, приміщення єврейських організацій та громад. Під час погрому було спалено 267 синагог, заарештовао і відправлено до концтаборів близько 20 тисяч євреїв, 91 з них було вбито.
1961-й рік – місто Сталіне дістало назву Донецьк.
1962-й – президія Верховної Ради СРСР ухвалила постанову про перейменування міста Станіслав на Івано-Франківськ, а Станіславської області на Івано-Франківську область.
1965-го сталася найбільша в історії аварія у системі електропостачання.
У результаті виходу з ладу 230-кіловольтної лінії електропередачі поблизу канадського міста Онтаріо 30 мільйонів людей у восьми східних штатах США і провінціях Квебек та Онтаріо на цілу ніч опинились в повній темряві – найбільша в історії аварія у системі електропостачання. Лише під ранок подачу електрики вдалось відновити і “звільнити” із вагонів метро та кабін ліфтів 800 тисяч осіб.
У 1967-му в Сан-Франциско вийшов з друку перший примірник “Rolling Stone”, журналу не тільки про саму музику “…але й все, що з нею так чи інакше пов’язане”.
1989-й рік – Почалося руйнування Берлінської стіни.
Східнонімецькі власті дозволили вільний перетин Берлінської стіни для переходу із Східного до Західного Берліну. Наступного дня громадяни міста стихійно почали розбирати 45-кілометровий символ Холодної війни, що протягом 28 років розділяв Німеччину на два політичні табори.
97-го в Україні вперше відзначили День української писемності та мови.
В 2000 році невідомий прихильник творчості Пабло Пікассо, купив через інтернет на аукціоні Christie’s картину “Жінка зі складеними руками”, заплативши за неї 55.6 мільйона доларів.
Народилися…
У 1818-му – Іван Тургенєв, російський письменник (Дворянське гніздо, Батьки й діти, Напередодні, Перше кохання.
1872-й рік – Богдан Лепкий, український письменник.
За кількістю написаного Б. Лепкий поступається в українській літературі тільки І. Франкові. Загалом творча спадщина Б. Лепкого складає понад 80 власних книг, у тому числі цикл романів «Мазепа», повісті, оповідання, казки, спогади, збірки віршів та поем, а також переклади, літературознавчі розвідки, статті літературного та мистецького спрямування, опубліковані у численних газетах, журналах, альманахах, календарях, збірниках; він — упорядник і видавець 62 томів творів української класики з ґрунтовними дослідженнями, примітками, коментарями. Бібліографія творів Б. Лепкого становить до тисячі позицій.
1906-го – Ярослав Лопатинський, український вчений-математик, академік НАН України.
В 1934 році народився Карл Саган, американський астроном.
Один з основоположників космічної біології, популяризатор астрономії, письменник, лауреат Пулітцерівської премії (Дракони з Ідена, Космос, Мільярди зірок…).
1946-й рік — Михайло Томчаній, архітектор, містобудівельник, графік.
Як художник-графік проілюстрував близько 50 книжок. Брав участь в обласних, республіканських і міжнародних виставках. Багато зусиль приклав до збереження самобутнього історичного центру древнього Ужгорода. Був членом Всесоюзної ради головних архітекторів міст та областей.
1991 року виїхав з Радянського Союзу в Угорщину, де продовжував працювати за фахом. Здобув найвищу кваліфікацію провідного архітектора. Член Палати архітекторів Угорщини з моменту її створення. Нині мешкає в Будапешті.