Темпи економічного зростання в Україні є недостатніми для відновлення рівня добробуту населення.
“Хоча ми і відновили економічне зростання, але темпи його зараз недостатні, щоб люди відчули у всіх без винятку регіонах і соціальних шарах, щоб ми перестали бути однією з найбідніших країн Європи”, – сказав Порошенко.“Уряд стояло на розтяжці між поганим і дуже поганим – між підвищенням тарифів і потужним ударом по макрофінансової та макроекономічної стабільності держави. А це і курс, і дефіцит бюджету, і своєчасні виплати пенсій і зарплат, фінансування армії, сектора безпеки. Це вибір між Сциллою і Харибдою “, – сказав він.“Можна було обійтися без підвищення тарифів? Навряд чи, тому для стабільності і розвитку економіки потрібен транш МВФ”, – зазначив Порошенко.“І ми б так і зробили, якби не мали в 2019 році і в 2020 році долати пікові навантаження по виплаті старих боргів. Статистичні таблиці без політичних пристрастей, без партійних кольорів. Це – статистика. І в цьому кожен може переконатися”, – заявив Порошенко.
Як пише Економічна правда, про це заявив президент Петро Порошенко на засіданні Ради регіонального розвитку в Києві.
“Хоча ми і відновили економічне зростання, але темпи його зараз недостатні, щоб люди відчули у всіх без винятку регіонах і соціальних шарах, щоб ми перестали бути однією з найбідніших країн Європи”, – сказав Порошенко.
За словами Порошенка, в уряду не було вибору між хорошим і поганим сценарієм.
“Уряд стояло на розтяжці між поганим і дуже поганим – між підвищенням тарифів і потужним ударом по макрофінансової та макроекономічної стабільності держави. А це і курс, і дефіцит бюджету, і своєчасні виплати пенсій і зарплат, фінансування армії, сектора безпеки. Це вибір між Сциллою і Харибдою “, – сказав він.
Президент визнав поганим, але вимушеним рішення Кабміну про підвищення тарифів на газ для населення.
“Можна було обійтися без підвищення тарифів? Навряд чи, тому для стабільності і розвитку економіки потрібен транш МВФ”, – зазначив Порошенко.
На його думку, поточний стан економіки дозволяє відмовитися від кредитів міжнародних фінансових організацій.
Президент зазначив, що “це – результат злагодженої чотирирічної роботи”.
“І ми б так і зробили, якби не мали в 2019 році і в 2020 році долати пікові навантаження по виплаті старих боргів. Статистичні таблиці без політичних пристрастей, без партійних кольорів. Це – статистика. І в цьому кожен може переконатися”, – заявив Порошенко.
Президент підкреслив, що Україна незабаром матиме можливість спиратися на власні сили і переходити на інвестиції замість кредитів.