У Греції археологи знайшли руїни міста Тенеї, заснованого, ймовірно, троянцями між XII та XIII століттями до нашої ери
Про існування міста раніше було відомо переважно за історичними джерелами, повідомляє Depo.ua із посиланням на “Укрінформ”.
Знахідка археологів доводить, що Тенея справді існувала, заявило Міністерство культури та спорту Греції.
Місто знайшли біля села Хіліомоді на півострові Пелопоннес. Систематичні розкопки у цьому районі почалися у 2013 році. Спочатку археологи знайшли кілька цвинтарів із золотими прикрасами на могилах. На одному з них “чорні копачі” знайшли дві статуї римської доби і спробували продати їх за 10 мільйонів євро, розповіла Associated Press грецький археолог Єлена Корка, яка керує розкопками.
Під час чергового етапу розкопок, що пройшов у вересні-жовтні, археологи вперше дісталися до руїн Тенеї — це фрагменти стін, а також цегляних, кам’яних і мармурових підлог. Окрім того, вони знайшли 200 давньоримських монет. Це ще один — окрім прикрас у могилах — доказ того, що Тенея була заможним містом. На думку Корки, жителі заробляли переважно торгівлею: Тенея розташовувалася на шляху між великими давньогрецькими містами Корінфом й Аргосом.
Про історію Тенеї відомо досить мало. Давньогрецький письменник і географ Павсаній стверджував, що місто заснували троянці, захоплені у полон мікенським царем Агамемноном під час Троянської війни. Античний історик і географ Страбон писав, що жителі Тенеї становили більшість переселенців, які у VIII столітті до н.е. вирушили на Сицилію і заснували там колонію Сіракузи.