Як повідомляє DT з посиланням на “Популярную механику”, маса виявленої планети становить близько 3,2 маси Землі, пише Укрінформ.
Зірка Барнарда – найближча до Сонця одиночна зірка і найбільш швидке світило в нічному небі. Біля неї була виявлена планета, що отримала назву Barnard’s Star b. Її маса більше земної приблизно в 3,2 рази, а температура її поверхні досягає -170 градусів Цельсія.
Планета була знайдена за допомогою даних, які були зібрані сім’ю науковими інструментами, розташованими на телескопах в різних частинах світу, за 20 років спостережень. Дослідники шукали найдрібніші зміни в спектрі випромінювання зірки, які могли б вказувати на коливання її траєкторії, викликані впливом гравітації великої кам’янистої планети.
“Після дуже ретельного аналізу ми на 99% впевнені, що планета там дійсно є. Втім, ми продовжимо спостерігати за зіркою, щоб виключити можливі, але малоймовірні, природні коливання в зоряній яскравості, які б могли бути помилково прийняті за спричинені планетою”, – заявив провідний автор дослідження Ігнасій Рібас.
Зірка Барнарда знаходиться на четвертому місці по близькості до нашої планети (після Сонця, Проксима Центавра і Альфа Центавра). Червоний карлик був відкритий астрономом з Америки Едвардом Барнардом у 1916 році. Він знаходиться на відстані 5,96 світлових роки від Землі. Зорю також називають летючою, оскільки її власний рух — найбільший серед усіх зір (10,36″). За 180 років вона пересувається на величину діаметра Місяця. Побачити зірку можна лише скориставшись телескопом, оскільки вона випромінює мало енергії. До цього часу ученим не вдавалося встановити, чи є планети у єдиного світила сузір’я Змієносця.