Відбулась презентація інформаційно-соціальної кампанії Міністерства соціальної політики України «Я можу».
Під час презентації були представлені історії успішних людей з інвалідністю, які надихають та слугують прикладом для інших. Крім того, буди представлені напрацювання представників Мінсоцполітики, котрі покликані подолати існуючі перепони.
Кампанія має на меті висвітлення історій успішних людей з інвалідністю та напрацювання спільно з громадськістю та іншими органами державної влади ефективних кроків щодо розвитку інклюзивного та рівноправного середовища для всіх українців.
«Ми хочемо наголосити, що на місці людей з інвалідністю може опинитись кожен. Головне Державі допомогти в реалізації таких людей, щоб інклюзія та прийняття було звичайним явищем. Ми шукаємо волонтерів, які можуть нам допомогти. На сайті нашої адміністрації ми розмістимо список потреб, щоб кожен зміг внести свою частину допомогу. В ході децентралізації, реформована система надання реабілітації. Людина стає активним учасником вибору. Ми наблизили адресність та виплати компенсації за лікарські засоби чи засоби реабілітації. Такод, вдосконалюється процес протезування за новітніми технологіями», – зазначила Алла Онупрієнко, гендиректор Директорату захисту прав осіб з інвалідністю. Починаємо запроваджувати центри раннього втручання, щоб допомогти маленьким дітям, зазначає вона. Гранична вартість для реабілітації дітей з інвалідністю збільшилась вдвічі. Започатковане соціальне таксі для людей, що мають порушення опорної системи. Фінансування йде за рахунок місцевого бюджету, а з державного бюджету, було виділено 30 млн. Алла Онупрієнко, гендиректор Директорату захисту прав осіб з інвалідністю, зазначає, що важливою є доступність людини до всього. Вона наголосила, про роботу з роботодавцями, щоб люди з інвалідністю могли з легкістю знайти роботу. У зв’язку з цим запроваджена система доводу людей з інвалідністю до робочого місця.
«Коли почалась війна, ми зрозуміли, що існує проблема психологічної реабілітації. Є зміни у процеси навчання спеціалістів. Ми ще на початку шляху, але рухаємось в новому напрямку. Ми маємо прорив системи протезування, нові протези показують успіхи. Треба змінювати законодавство. Щоб наші хлопці могли отримати спортивні протези. Сім’я проходить процес разом з такою людиною. Психологічна допомога в нас ще не так розвинена, тому ми будемо так багато розлучень після повернення члена сім`ї з АТО. Мають бути зміни в законі і це робота не одного дня. Давайте будемо рухатись вперед разом»,- сказав Вадим Свириденко, уповноважений президента України з питань реабілітації учасників АТО.
Микола Подрезан – громадський діяч, мандрівник, розповів про свій рекорд занесений до книги рекордів Гіннеса, він на інвалідному візку відвідав 55 країн. «Інвалідом мене робить суспільство, Держава, а потім влада. Але ми переможемо», – сказав він.
«Кожного року, перед датою 3 грудня, ми починаємо журитися з приводу того, що ми можемо робити для осіб з інвалідністю, але цього року, ми хочемо показати позитивні приклади. Держава має постояти людини від початку реабілітації і до працевлаштування. Ми маємо працювати над інклюзивністю, а не над сегрегацію», – наголосив Олексій Краснощеков, експерт Директорату захисту прав осіб з інвалідністю.