У спальні будинку в стародавніх руїнах славного міста Помпеї археологи знайшли фреску, яка зображує любовну сцену між жінкою і лебедем.
Сцена, яка написана аквареллю, збереглася в непоганому стані, незважаючи на те, що вона була похована під попелом після відомого виверження вулкана Везувій, який сталався майже 2000 років тому, інформує UkrMedia.
Експерти кажуть, що лебідь є втіленням римського бога Зевса – Юпітера в римській міфології – який запліднює смертну принцесу Леду.
Директор археологічного парку Помпеї Массімо Осанна (Massimo Osanna) розповів італійському інформаційному агентству про легенду Леди і лебедя.
Він повідав, що сцена птиці, яка запліднює міфічну жінку, була досить поширеною темою у дизайні інтер’єрів в Помпеї.
Також Осанна зазначив, що ця фреска унікальна тим, що очі зображеної на ній смертної жінки, ніби стежать за тим, хто на неї дивиться.
«Леда дивиться на глядача з абсолютно вираженою чуттєвістю», – говорить він.
Фреска була виявлена під час робіт щодо зміцнення структур стародавнього міста після дощів і зношеності, які спричинили руйнування руїн.
Додамо, що колись процвітаюче давнє римське місто було знищено в результаті виверження вулкана Везувій в 79 році нашої ери.
В результаті постраждали від виверження такі міста, як Помпеї, Оплонтис і Стабія, які накрив попіл і фрагменти скель, тоді як місто Геркуланум було поховано під шаром пірокластичних потоків.