Член Європейської комісії за демократію через право (“Венеціанської комісії”), голова правління громадської організації (ГО) “За демократію через право” Марина Ставнійчук сумнівається в об’єктивності Громадської ради міжнародних експертів, створеного для формування Антикорупційного суду.
Про це вона повідомила у коментарі Українським Новинам.
“Я б ще зрозуміла, якби Громадська рада міжнародних експертів приймала рішення рекомендаційного характеру, але вони приймають остаточні рішення щодо судової системи. Це нонсенс”, – вважає Ставчнийчук.
Вона не сподівається на неупередженість і об’єктивність міжнародних експертів.
За її словами, корупція настільки роз’їла українське суспільство, що, з одного боку, міжнародне співтовариство вимагає боротьби з корупцією, а з іншого, за відсутності боротьби з цим явищем, втручається в питання державного суверенітету України.
Вона підкреслила, що тому ця проблема вийшла з виключно правової площини і перейшла в політичну.
“На якусь неупередженість, об’єктивність Громадської ради міжнародних експертів мало надії у мене. Тим більше, що створення Антикорупційного суду перейшло у площину співробітництва з МВФ, з різними міжнародними структурами, які, по великому рахунку, до судової системи України не мають ніякого відношення”, – підкреслила Ставнійчук.
Вона також сумнівається в об’єктивності міжнародних експертів у зв’язку з відсутністю якості проведення судової реформи, яка, “як відомо теж проводилася нібито під європейським контролем”.
Як повідомляли Українські Новини, професор, колишній заступник голови Конституційної комісії Віктор Мусіяка вважає, що в Громадській раді міжнародних експертів для формування Антикорупційного суду немає гідних людей.