Військова прокуратура розслідує кримінальне провадження щодо грошових збитків державі під час виготовлення мінометів “Молот” у 2016 році.
Про це пише Громадське.
За даними слідства, орієнтовна сума збитків складає 7 мільйонів гривень, однак наразі здійснюється аудит, за результатами якого буде встановлена точна сума.
“Триває досудове розслідування, призначено аудит, який проводиться державною аудиторською службою України та має на меті дослідити наявність збитків при діяльності пов’язаній з виготовленням мінометів”, — повідомив виданню військовий прокурор Центрального регіону Григорій Рябенко.
Зазначається, у провадженні фігурують дві фіктивні фірми, з якими працювали підприємства “Карбаз”, “Новатор” та “Роден”, яких як субпідрядників залучав виробник мінометів “Завод “Маяк” та 5277 військове представництво міністерства оборони України, яке мало контролювати виготовлення мінометів.
Слідство припускає, що грошові збитки були завдані укладанням невиправданих додаткових угод.
Крім того, прокуратурою встановлені конструкторські недоліки, які фактично унеможливлювали використання частини мінометів.
В “Укроборонпромі” до якого входить “Завод “Маяк”, який займався виготовленням мінометів, не коментують зазначене кримінальне провадження, зауважуючи, що варто дочекатися результатів розслідування.
Скільки разів міномети “Молот” вибухали під час стрільб – інформація закрита. Але ТСН нарахував шість таких випадків. Перший був влітку 2016 року – тоді “Молот” розірвало на полігоні “Широкий Лан”, один військовий загинув і ще десятеро зазнали поранень. Щонайменше п’ять разів розривалися міномети на фронті, під час кожного гинули бійці. У 2016 році було щонайменше два вибухи, вони вбили п’ятьох армійців. Ще два випадки сталися за рік, у 2017-му – тоді загинули шестеро людей, і ще троє бійців стали жертвами вже цього року.
Як писало видання, рік тому бійці на передовій пояснювали, що “Молот” розриває знизу, бо в апарата просто не витримує метал. Військові нарікали, що міномети не пройшли належним чином випробування, а при виробництві не дотримується технологія.
ЗСУ повідомляли про завершення одного розслідування, де слідчі довели, що міномет розірвало через те, що бійці заклали в нього одразу два снаряди.