Сьогодні в Україні День збройних сил, на які покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності.
Військове управління Збройними силами здійснює Генеральний Штаб. Організаційно Збройні сили України складаються з органів військового управління, об’єднань, з`єднань , війських частин, військових навчальних закладів, установ та організацій.
До складу Збройних сил України належать також об’єднання, з’єднання, військові частини, військові навчальні заклади, установи та організації, що не належать до зазначених вище видів.
1240 рік – монголо-татарські війська на чолі з ханом Батиєм захопили, спалили та зруйнували Київ.
Столиця була оточена величезним Батиєвим військом ще з листопада. Галицько-волинський князь Данило Романович (Галицький), що княжив у Києві, на той час виїхав з міста, залишивши замість себе воєводу Дмитра. Мороз, який скував заболочену заплаву Хрещатицького ручаю (вона захищала найуразливіше місце – Лядські ворота), дозволив нападникам підвести стінобитну техніку до муру, який захищав місто, по всьому периметру.
Підкріплені свіжими силами ординці прорвали укріплення міста Володимира в районі Софійських воріт, названих пізніше Батиєвими. Оборонці запекло, на смерть боролися за кожну вулицю, кожен будинок. Чи не найдовше трималася Десятинна церква, але зрештою впала і вона. Дмитро був поранений, але Батий, вражений хоробрістю воєводи, наказав не вбивати його.
У 1877-му вийшов перший номер газети „Вашингтон пост”.
1917 року в порту Галіфакса, Канада, зіткнулися два вантажі судні – французький “Монблан” і новезький ІМО. “Монблан”, навантажений боєприпасами, вибухнув. Була зруйнована частина міста, загинуло близько 2000 людей, ще стільки ж зникло безвісти, поранених – майже 9000
1956 – у Мельбурні під час XVI Літніх Олімпійських ігор відбувався найскандальніший матч в історії водного поло.
За місяць до того Радянський Союз увів війська в Угорщину, а в півфіналі збірна СРСР зустрілася з угорською збірною. Угорці змагалися затято й вигравали 4:0, але матч не був завершений через те, що між командами спалахнула бійка, басейн забарвився кров’ю. Зрештою збірна Угорщини стала чемпіоном (збірна СРСР здобула бронзові медалі), причому частина команди вирішила не повертатися на батьківщину, попросивши політичного притулку у США .
1991-й – дата народження Збройних сил України.
Верховна Рада ухвалила закони “Про оборону України”, “Про Збройнi сили України”, якими проголошено створення ЗСУ.
Того ж дня було затверджено текст Вiйськової присяги, яку у залi Верховної Ради першим склав мiнiстр оборони Костянтин Морозов.
В 1997 році військово-транспортний літак Ан-124 ВПС Росії впав на житловий будинок в Іркутську. Загинуло 72 людини.
6 грудня народилися…
У 1742 році – Ніколя Леблан, французький хімік-технолог, який розробив перший промисловий спосіб отримання соди з кухонної солі.
1778 року – Жозеф Луї Гей-Люссак, французький фізик і хімік.
Основні його дослідження пов’язані з дослідженням властивостей газів. З науковою метою здійснив два польоти на повітряній кулі, досягши висоти 7016 м.
Гей-Люссак запровадив найменування «хлор», вперше отримав чисту синильну кислоту, винайшов низку приладів – гідрометр, спиртометр, барометр, термометри та насос.
У 1871 році народився Микола Вороний, український поет і письменник (“Євшан-зілля”, “За Україну”), перекладач, режисер, актор.
1913-го – Микола Амосов, український і радянський хірург російського походження, академік.
Визначний учений і новатор у галузі кардіохірургії й біокібернетики, багаторічний директор Інституту серцево-судинної хірургії. Лауреат Ленінської премії, тоді ж обраний депутатом Верховної Ради СРСР.
У 1957-му – Михайло Євдокимов, російський артист естради, гуморист, пародист і майстер розмовного жанру, актор. Губернатор Алтайського краю в 2004-2005 років (загинув в автокатастрофі).
1958 рік – Олександр Балуєв, російський кіноактор (“Мусульманин”, “Граф Крестовський”, “Загибель імперії”, “Полювання на ізюбра”).