Перелік подій 16 грудня, що мають світову значимість.
У 1497-му Васко да Гама обігнув Мис Доброї Надії, першим із європейців пройшовши в Індійський океан.
За дев’ять років до того цей мис відкрив португалець Бартоломеу Діаш, однак повернув назад до Португалії.
В 1773 році відбулося “Бостонське чаювання”.
Переодягнуті в індіанців мешканці Бостона здійснили наліт на три судна британської Ост-Індської компанії і викинули за борт 342 ящики чаю на знак протесту проти безмитного ввезення англійського чаю в Північну Америку. Уряд Великої Британії постановив закрити порт Бостона до повного відшкодування збитків і направив у Нову Англію військові кораблі. Це стало однією з причин американської війни за незалежність.
1899 рік – в Італії засновано футбольний клуб “Мілан”.
Засновником і першим президентом клубу, який спочатку об’єднував любителів крикету й футболу, був англієць Альфред Едвардс.
Зараз L’Associazione Calcio Milan – 17-разовий чемпіон Італії, 7-разовий володар Кубка чемпіонів, 5-разовий володар Кубка Італії, 2-разовий володар Кубка кубків та інші. Червоний і чорний (“россо-нері”) — незмінні офіційні кольори клубу «Мілан» з моменту його заснування. Червоний колір символізує полум’яний запал його гравців, а чорний — страх суперників перед рішучістю “міланістів”.
1922 року створений Верховний Суд України.
1957-го радянська експедиція вперше досягла південного геомагнітного полюса Землі.
1979-й – уперше людина подолала звуковий бар’єр, пересуваючись по поверхні Землі (американський автогонщик Стен Барретт).
1997 року після перегляду однієї із серій мультфільму про покемонів у лікарні Японії потрапили 685 дітей з приступами епілепсії.
Цього дня народилися:
В 1775-му – Джейн Остін, англійська письменниця, основоположниця реалістичного сімейного, “дамського” роману.
“Перша леді” британської літератури. Серед її романів – “Гордість і упередження”, “Розум і почуття”, “Менсфілд Парк”, “Емма”, “Доводи розуму” та інші.
1901-й – Микола Ватутін, радянський воєначальник, генерал армії, Герой Радянського Союзу (посмертно).
З червня 1941 року був начальником штабу Північно-Західного фронту, з травня 1942-го – заступник начальника Генштабу, надалі командував військами Воронезького, Південно-Західного фронту та 1-го Українського фронтів. 29 лютого 1944 року в сутичці з вояками УПА Ватутін дістав поранення, від якого 15 квітня помер.
В 1948 році народився Юрій Ніколаєв, радянський і російський теле- й радіоведучий, продюсер, кіноактор. Народний артист Росії.
Найбільш відомий як постійний ведучий щотижневої музичної програми “Ранкова пошта” – однієї з найпопулярніших передач радянського телебачення (1975-1991 років). Нетривалий час був провідним новиннєвих програм ЦТ, вів також програми “Блакитний вогник», “Пісня року”, “Вечірня казка”, “Ранкова зірка”, “Танці на льоду”, “Танці з зірками”, продюсував програму “Вгадай мелодію!”…
1964 рік – Анфіса Рєзцова , радянська біатлоністка та лижниця.
Єдина спортсменка у світі – олімпійська чемпіонка відразу в двох зимових видах спорту. Дворазова олімпійська чемпіонка з біатлону, володарка біатлонної “бронзи” ОІ-1992 (естафета), дворазова володарка Кубка світу з біатлону. Олімпійська чемпіонка з лижних гонок, срібна призерка ОІ-1988 на 20 км; триразова чемпіонка світу з лижних гонок, володарка двох срібних нагород світових першостей.
1972-й – Павло Шкапенко, український футболіст, півзахисник збірної і київського “Динамо”, п’ятиразовий чемпіон України.
Вихованець запорізького “Металурга”, також грав за київський ЦСКА та російські клуби “Торпедо”, “Шинник”, “Том”, “Кубань”, “Уралан”.
В 1982-му народилася Анна Седокова, українська поп-співачка.
Колишня солістка поп-групи “ВІА Гра”, екс-дружина екс-футболіста київського “Динамо” покійного Валентина Белькевича.