Співробітники Гарвардського університету розробили невеликий м’який і нетоксичний датчик, який непомітно прикріплюється до руки і вимірює силу захоплення і рухи кисті і пальців, із посиланням на Naked Science пише Укрінформ.
У передчасно народжених дітей часто виникають порушення нервово-рухової системи і когнітивного розвитку. Найкращий спосіб знизити наслідки — виявити їх на ранньому етапі за допомогою тестів. Проте отримати точні дані складно, адже малюки не люблять носити на руках якісь пристрої.
Один з нових елементів датчика являє собою нетоксичний рідкий розчин з високою провідністю. Цей тип провідної рідини за провідністю в чотири рази перевершує попередні біосумісні рішення, що дозволяє отримати більш точні дані.
При цьому, за словами розробників, сенсорний розчин не є небезпечнішим за краплю солоної води, адже виготовлений із звичайних харчових добавок — йодиду калію і гліцерину.
Сам же датчик виконаний з урахуванням особливостей поведінки маленьких дітей — це не великі незручні рукавички, а маленький пристрій з силікону, що кріпиться на верхній частині пальця і на його подушечці.
Наразі у своєму дослідженні вчені протестували цей датчик тільки на руках дорослої людини, однак у подальшій роботі розробники планують зменшити його і перевірити вже на дітях.