У результаті хакерської атаки стався витік персональної інформації про більш ніж тисячі відомих в Німеччині людей.
Про це сказав у п’ятницю журналістам у Берліні президент Федерального відомства з інформаційної безпеки (BSI) Арне Шенеб’є, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Мова йде про розкриття даних більше ніж тисячі персон», – сказав Шенеб’є.
За його словами, дані були широко оприлюднені 3 січня ввечері, проте викладені в Мережу вони ще в грудні – у вигляді різдвяного календаря. Деякі випадки були відомі експертам, і BSI «вело переговори з окремими членами парламенту ще на початку грудня».
Шенеб’є додав, що більшість людей, інтереси яких порушені, вже поінформовані про те, що трапилося, інших поінформують найближчим часом.
Він зазначив, що серед постраждалих – перш за все депутати Бундестагу, але водночас «одна фракція не була порушена». Чиновник відмовився її назвати, проте, за даними ЗМІ, серед тих, чиї дані були викладені в інтернет, немає представників правопопулістської “Альтернативи для Німеччини”.
На думку експертів, витік міг відбутися через парламентську базу даних, урядова мережа не постраждала. До того ж, викладені дані не настільки важливі, щоб їх можна було використовувати для будь-якого виду шантажу.
Зараз BSI працює разом з Федеральним відомством із захисту конституції (контррозвідкою) і кримінальною поліцією. За даними ЗМІ, німецька влада також попросила про допомогу в розслідуванні справи у американських спецслужб.
Раніше повідомлялося, що в Німеччині депутати Бундестагу, члени провідних партій, телевізійні ведучі, журналісти і музиканти стали мішенню хакерської атаки, яка призвела до масштабного витоку персональної інформації.
Хто стоїть за цим, поки не відомо.