Найнеймовірніші події в історії сталися сьогодні, 12 січня.
У 1722 році імператор Росії Петро I заснував новий державний орган – прокуратуру.
Першим генеральним прокурором Росії став Павло Ягужинський. З 1996-го ця дата відзначається в Росії як День працівника прокуратури.
1898 року урочисто відкритий телефонний зв’язок між Петербургом і Москвою.
В 1910-му юна пара з Китаю стала наймолодшими батьками в історії – батькові було 9 років, а матері – 8.
1913 рік —Йосип Джугашвілі вперше підписався псевдонімом “Сталін”.
1928-й — в США Перша на електричному стільці страчена перша жінка – Рут Снайдер.
1938 року німецький археолог Вільгельм Кеніг при розкопках під Багдадом виявив предмет, який виявився найдавнішою батареєю з гальванічних елементів.
За дві тисячі років до винаходу Вольта і Гальвані такими батареями користувалися мешканці Сходу. Давні батареї являли собою мідні циліндри зі сталевими сердечниками. Вони були скріплені між собою за допомогою свинцю й олова, сплавлених у пропорції, яка часто застосовується і зараз.
1954-го в австрійській провінції (землі) Форарльберг внаслідок сходження лавини загинули 200 людей.
Через дев’ять годин друга лавина поховала під собою ще 115 осіб. Це найбільша трагедія такого роду в австрійській історії.
В 1981 році відбулася прем’єра серіалу “Династія” на телеканалі Ай-Бі-Сі.
В 1998-му — 19 країн – членів Євросоюзу підписали протокол про заборону клонування людини.
2007 рік — Китай збив власний метеорологічний супутник, таким чином уперше за останні двадцять років застосувавши зброю в космосі.
Народилися…
У 1628 році – Шарль Перро, французький письменник-казкар, поет і критик (казки “Кіт у чоботях”, “Попелюшка”, “Синя борода”, “Хлопчик-мізинчик”, “Спляча красуня” та ін.).
1876 рік – Джек Лондон (Джон Чейні), американський письменник, популярний автор пригодницьких оповідань і романів (Син Вовка, Бог його батьків, Діти морозу, Віра в людину, Біле ікло, Морський вовк, Мартін Іден).
У молодості Джек, який узяв прізвище вітчима, був “устричного піратом” – ловив устриць в бухті Сан-Франциско, що було заборонено. Згодом найнявся матросом на промислову шхуну, яка ловила морських котиків біля берегів Японії і в Беринговому морі. Перше плавання принесло Лондону яскраві враження, які потім лягли в основу багатьох його морських розповідей і романів. Початком його літературної кар’єри став нарис “Тайфун біля берегів Японії”, за який Джек отримав першу премію на літературному конкурсі однієї з газет Сан-Франциско.
Через те, що Джек Лондон був дуже популярний в СРСР як авктор, котрий оспівував незламність духу в стилі революціонерів, радянська пропаганда не акцентувала увагу на тому, що він був найбіль високооплачуваним письменником Америки. Гонорар Лондона доходив до 50 тисяч доларів за книгу, що було фантастичною сумою на той час.
В 1907-му народився Сергій Корольов, радянський вчений, академік, конструктор і організатор виробництва ракетно-космічної техніки та ракетної зброї СРСР, батько радянської космонавтики.
Творець радянської стратегічної ракетної зброї середньої і міжконтинентальної дальності і засновник світової практичної космонавтики.
1913-го – Парасковія (Паша) Ангеліна, радянська трактористка, знаменита учасниця стахановського руху в роки перших п’ятирічок,
Одна з перших жінок-трактористів. За перевиконання плану була зроблена символом технічно освіченої радянської робітниці. У роки війни уславилася гаслом “Сто тисяч подруг – на трактор!”. Авторка книги “Люди колгоспних полів”.
В 1936 році народився легендарний Оярс-Раймондс (Раймонд) Паулс, латиський композитор, політичний і громадський діяч, народний артист СРСР.
Автор багатьох естрадних хітів (пісні “Листья желтые”, “Маэстро”, “Старинные часы”, “Миллион алых роз”, “Исчезли солнечные дни”, “Полюбите пианиста”, “Вернисаж”, “Еще не вечер”, “Дедушка з бабушкой” та інші), автор музики до фільмів “Смерть під вітрилом”, “Довга дорога в дюнах” тощо. Ініціатор міжнародних конкурсів молодих виконавців “Юрмала” і “Нова хвиля”.
1949-й – Харукі Муракамі, популярний японський письменник і перекладач (“Полювання на овец”», “Денс, денс, денс”, “Хроніки заводного птаха”, “На південь від кордону, на захід від сонця”).
1956 року народився Микола Носков, російський і радянський співак, музикант, композитор.
В 1985 році – Артем Мілевський, український футболіст білоруського походження, нападаючий київського “Динамо” та збірної України.
1990 року народився Сергій Карякін, український шахіст.
У віці 12 років і 211 днів став наймолодшим гросмейстером в історії, внесений у Книгу рекордів Гіннесса. Чемпіон Всесвітньої шахової олімпіади в складі збірної України 2004 року переможець інших міжнародних турнірів. Посідає 15-е місце в списку кращих гравців ФІДЕ.