Міністерство охорони здоров’я повідомляє,- передає Радіо Свобода, – від кору в Україні з початку 2019 року померли шестеро людей, серед них – двоє дітей.
Зокрема, протягом минулого тижня від ускладнень померла одна доросла людина. При цьому, за даними МОЗ, минулого тижня приріст кількості хворих на кір зменшився на 6% порівняно з попереднім тижнем.
За весь 2018 рік кір забрав 16 життів.
У МОЗ наголошують, що щеплення є єдиним надійним захистом від кору. Вакцинуватися можна і в період спалаху хвороби, підкреслюють у міністерстві.
Оскільки вакцинація є питанням національної безпеки, підрив довіри до вакцинації може використовуватись як один із інструментів гібридної агресії проти цілих держав. Зокрема, дослідники Університету Джона Гопкінса (США) проаналізували тисячі твітів, опублікованих між 2014 і 2017 роками і виявили, що з акаунтів російських тролів, які намагалися вплинути на вибори в США, також писали і про вакцини. Ці акаунти розповсюджували як твердження на підтримку вакцин, так і відверто антивакцинаторські твіти, чим штучно розпалювали дискусію та провокували сумніви у доведеній ефективності щеплень, – заявляють у МОЗ.
Слід зазначити, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) цього року вперше внесла відмову від вакцинації у щорічний список глобальних загроз здоров’ю.
Кір – заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі й на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 із 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені, кажуть лікарі.
Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до тяжких ускладнень – пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку – енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності і смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору – вакцинація.