33-й день року в григоріанському календарі. До кінця року залишається 332 дні.
Національне свято
День бабака – традиційне народне свято в Канаді і США, що відзначається щорічно 2 лютого. Вважається, що в цей день потрібно спостерігати за бабаком, що вилазить зі своєї нори, і за його поведінкою можна судити про настання весни. Якщо день похмурий, бабак не бачить своєї тіні і спокійно залишає нору – зима скоро закінчиться, і весна в цей рік очікується рання. Якщо ж день сонячний, бабак бачить свою тінь і ховається назад у нору – буде ще шість тижнів зими, інформує Ukr.Media.
Католицьке свято
Стрітення Господнє – християнське свято, що відзначається в католицизмі, православ’ї та деяких протестантських конфесіях, в тому числі і в лютеранстві. Свято встановлено в пам’ять про знаменну для християн подію- зустріч в Єрусалимському Храмі Немовляти Ісуса з праведним старцем Симеоном. Принесення в Єрусалимський храм немовля Ісуса Христа його батьками відбулося на 40-й день після Різдва і на 32-й день після Обрізання. Тому католицька церква відзначає його 2 лютого.
Православні святкування
• пам’ять преподобного Євфимія Великого (473);
• пам’ять мучеників Інни, Пінна і Римми, Скіфів (I-II);
• пам’ять мучеників Нікомидійських: Васса, Євсевія, Євтихія і Василида (303).
День ангела
Інна, Лев, Павло, Римма, Семен.
Події в історії
1709 – з острова Мас-а-Тьерра знімають Олександра Селькірка – прототип Робінзона Крузо. Він прожив на острові більше 4 років.
1886 – у США вперше офіційно святкували День бабака.
1892 – американець Вільям Пейнтер з Балтімора в штаті Меріленд отримав патент на кроненпробку для щільного, герметичного закриття пляшок.
1922 – у Франції вперше цілком виданий роман Джеймса Джойса «Улісс».
1925 – Біг порятунку до Ному: за 5 з половиною днів на собачих упряжках доставляється в Ном антитоксин від дифтерії, епідемія якої вразила місто. Погоничі і їх собаки у радіовипусках зображувалися як герої, а інформація про гонку з’явилася на перших шпальтах багатьох газет по всьому США. Балто, пес-вожак упряжки, став найвідомішою знаменитою собакою того часу після Рін Тін Тіна, і в його честь була встановлена статуя в Центральному парку Нью-Йорка, що стала туристичною визначною пам’яткою.
1970 – у Мюнхені вперше відбулася операція з трансплантації нерва.
Народний календар
Євфимій Великий, якого ще називають Євфимієм Благодушним або Євфимієм-схимником, жив у 5 столітті.
Лютий – місяць хуртовин. Недарма на Русі говорили: «хуртовини та завірюхи під лютий налетіли». Єфимів день – не виняток. «На Юхима вітри дули – шапку здули, каптан зняли, рукавиці самі спали», – жартували в народі.
Ще одна приказка: «На Юхима з печі злазь – про Масляного гадай» – означала, що за погодою цього дня можна було передбачити погоду на Масницю.
Якщо в цей день мела заметіль, то хуртовини чекали і навесні. У цьому випадку примовляли: «Помело мітлою – так на Масляну». Якщо опівдні сонце світило – це пророкувало дощове літо; а якщо дув вітер – то весь рік мав бути сирим.К