Парламент Кіпру у п’ятницю прийняв закон, який надасть депутатам право затверджувати почесні натуралізації та те, кому можуть бути надані “золоті візи”. Про це пише Cyprus Mail, – передає Європравда.
Закон набере чинності 31 січня 2020 року, аби дати уряду час для розробки правил.
Згідно із законом, почесні натуралізації з міркувань суспільних інтересів та натуралізації для інвесторів, які є громадянами третіх країн, будуть дозволені за умовами та передумовами, визначеними нормативними актами, поданими до парламенту для затвердження, і які будуть опубліковані в офіційному віснику.
Депутат від “Зелених” Гіоргос Пердікіс, чия партія запропонувала цей законопроект, сказав, що існують сектори економіки, які потребують інвестицій, таких як дослідження, інновації та сільське господарство, але жоден з них не існував в схемі надання громадянства за інвестиції.
До цього часу інвестиційний план уряду обмежувався будівництвом елітних резиденцій, більшість з яких були пов’язані з будівництвом висотних будівель в Лімасолі.
Схема була введена для залучення необхідних Кіпру грошових коштів після того, як в 2013 році країна збанкрутувала і їй потрібна була багатомільярдна допомога з боку міжнародних кредиторів.
Щоб мати право на отримання кіпрського паспорта, іноземці повинні внести як мінімум 2 мільйони євро інвестицій в майнові, ділові або державні облігації і мати постійне місце проживання на Кіпрі.
За оцінками експертів, в результаті роботи схеми Кіпр отримав 4,8 млрд. євро до 2016 року.
Єврокомісія вважає, що так звані “золоті візи” можуть допомогти злочинцям проникнути в ЄС і збільшують ризик відмивання грошей, корупції та ухилення від сплати податків.
Слід зазначити, схеми із продажу громадянства мають три з 28 країн ЄС – Мальта, Кіпр і Болгарія, і ще 20 держав, включаючи ці три, продають дозволи на проживання.