69-й Берлінський кінофестиваль триває з 7 до 17 лютого. Церемонія нагородження переможців пройшла в суботу ввечері в Берлінале Паласт, – передає кореспондент Інтерфаксу.
Журі основного конкурсу цього року очолила французька актриса Жюльєт Бінош.
Гран-прі журі 69-го Берлінале отримала картина “З волі божої” Франсуа Озона, відомого своїми провокаційними роботами. Режисер подякував героям картини, які знайшли в собі мужність розповісти про свою трагічну історію і присвятив стрічку жертвам насильства.
Фільм ілюструє реальну історію служителя церкви, Бернаре Прейне з Ліона, який в 2016 році був обвинувачений у розбещенні 70 хлопчиків з його приходу. Фільм в хронологічному порядку відновлює історію подій – з того моменту, як один з жителів Ліона, жертва священика, вирішує розповісти правду про те, що сталося.
Ф.Озон раніше відзначався нагородами Берлінале за картини “Краплі дощу на розпечених скелях” і “8 жінок”.
Кращими акторами стали артисти китайського фільму “Прощай, мій сину”. Журі відзначило “Срібним ведмедем” Ван Цзіньчун і Юн Мей. У фільмі розповідається як подружня пара переживає втрату сина, а також розповідає про китайську політику, через яку одна сім’я може мати тільки одну дитину.
За кращу режисуру “Срібним ведмедем” була нагороджена Ангела Шанелек. Її екзистенційна драма “Я була вдома, але …” розповідає про таємниче зникнення 13-річного хлопчика, матір-одиначку і її взаємини з дітьми.
“Срібного ведмедя” за кращий сценарій отримали автори картини “Піраньї Неаполя” про неаполітанську мафію. Один з авторів сценарію, Роберто Савьяно, відомий тим, що живе під охороною Міністерства внутрішніх справ Італії, оскільки мафія винесла йому смертний вирок. Р.Савьяно присвятив нагороду людям, які “рятують життя, працюючи на небезпечних вулицях”.
Окрім того, оператор Расмус Відебек, який працював над картиною “Пора виводити коней”, отримав “Срібного ведмедя” за внесок у кінематограф. Стрічка виробництва Норвегії, Швеції і Данії розповідає про скандинавську сім’ю, яка працює на заготівлі лісу.
Кращим дебютом у повнометражному кіно стала картина Мехмеда Акіфа “Орей”, яка розповідає про зіткнення релігії з особистими переконаннями окремо взятої людини.
Серед документальних робіт була відзначена картина “Розмовляючи про дерева” Сухаіба Гасмелбері.
Загалом, для участі в основному конкурсі Берлінале цього року було заявлено 17 картин. Проте пізніше з технічних причин зі списку був виключений китайський фільм Чжана Імоу “Одна секунда”. Таким чином, на “Золотого” і “Срібного” ведмедів претендували 16 фільмів.
Берлінале вважається одним з найбільш престижних світових кінооглядів поряд з Каннами і Венецією. Вперше пройшов у Берліні в 1951 році.