Австралійські інженери навчили сільськогосподарського робота SwagBot самостійно виявляти на полі бур’яни для подальшого автоматичного обприскування гербіцидом.
Фахівці, що працюють у галузі сільського господарства, намагаються автоматизувати польові роботи. Приміром, деякі сучасні трактори підтримують напівавтоматичний режим управління, при якому машина відстежує напрям руху за сигналами GPS, що дозволяє рівномірно обробляти навіть великі поля. Крім того, існують лабораторні розробки, що дозволяють автоматизувати процеси у більш повній мірі. Приміром, у 2017 році проект Hands Free Hectare провів повний цикл польових робіт, включаючи посів врожаю та його збирання, тільки з використанням роботів і без прямої участі людини. Однак крім посіву і збору існує безліч інших етапів вирощування врожаю, які поки не автоматизовані навіть експериментальними машинами, інформує Ukr.Media.
Інженери з Австралійського центру польової робототехніки, представили в 2016 році робота SwagBot, показали його нову функцію, що дозволяє йому в автономному режимі шукати бур’яни і поливати їх гербіцидом. Робот має незвичайну конструкцію – від його центральної частини відходять чотири стійки, на кінцях яких закріплені поворотні колеса, що приводяться в рух електродвигунами. У центральній частині робота розташовуються плата управління, лідар, кілька камер, а також антена для обміну інформацією з системою управління. Крім того, під центральною частиною корпусу розташовується маніпулятор, на якому повинен бути розпилювач гербіциду.
На представленому інженерами ролику можна бачити, що робот самостійно їздить полем, аналізуючи зображення з двох камер, одна з яких спрямована на землю, а друга на простір перед роботом. Розробники оснастили робота алгоритмом комп’ютерного зору, навченим розпізнавати бур’яни виду Nassella trichotoma – інвазійного виду з Південної Америки, внесеного в австралійський список державних бур’янів національного значення. Після розпізнавання бур’яну алгоритм виділяє його на зображенні, і цей сигнал передається системі управління, яка переміщує робота таким чином, щоб бур’ян виявився рівно під маніпулятором. Потім робот зупиняється і висуває маніпулятор для обприскування. Варто відзначити, що під час випробувань робот не розпилював гербіцид, але ця частина системи не представляє особливої інженерної складності, тому її легко реалізувати.
Раніше інші інженери також створювали роботів для усунення бур’янів, але не таких якісних. Приміром, у 2016 році американський інженер Джо Джоунз, що працював в компанії iRobot і створив робота-пилососа Roomba, представив робота, який зрізає бур’яни за допомогою тріммера. Однак його принцип роботи набагато простіший – в якості бур’янів робот сприймає всі рослини, що проходять у його кліренс. Крім того, у 2016 році робота-садівника, який вміє видаляти бур’яни, показав проект Farmbot, але він має на увазі, що рослини вирощуються у спеціальній зоні під стаціонарним роботом, а не на полі.