Наразі у киян виникає дуже багато питань про надвеликі суми у платіжках за теплоенергію, про перерахунки тощо. Тому людей у районних відділеннях Центру комунального сервісу дуже багато, пише «Вечірній Київ».
Мешканці столиці знають, що у районних відділеннях ЦКС аби вирішити якесь питання, потрібно мати мінімум два вільні дні, які буде витрачено на простоювання у чергах.
Перша – «жива» черга – існує для того, аби зареєструватися в електронній черзі й отримати талон до профільного спеціаліста. Другу чергу потрібно вистояти вже до спеціаліста.
У «живій черзі» також стоять люди аби взяти бланк заяви на опломбування лічильників води або здати вже оформлену заяву з документами.
Як планують спростити киянам життя у «комунальних» чергах, «Вечірній Київ» запитав у радника заступника голови КМДА Петра Пантелєєва Юлії Грамотної.
–Перше й найшвидше, що ми зробимо, так це виставимо у кожному відділенні ЦКС по два стенди з стосами бланків-заяв на опломбування лічильників. Це вже мінус одна черга й економія часу, – говорить Юлія Грамотна. – Але подавати заповнену заяву з копіями потрібних документів поки що доведеться через чергу до спеціалісти ЦКС, який перевірить правильність заповнення бланку. В найближчому майбутньому буде розроблений додатковий електронний сервіс прийняття заяв на опломбування лічильників гарячого водопостачання через сайт ЦКС. Нагадаю, що заяви на встановлення, повірку, опломбування лічильників холодної води приймаються від населення й в електронному вигляді й по телефону «Київводоканалу» 202 02 02.
Як перевірили кореспонденти видання, паперовий процес для опломбування одного нового лічильника гарячої води, окрім стирчання в чергах, розтягується на два місяці. В платіжці нові дані з’являються не раніше, як через цей строк. Адже до вас додому ще завітають спеціалісти з опломбування: один – з “Київводоканалу” , а потім другий – з “Київтеплоенерго”, аби перевірити, як перший встановив пломбу, заповнити ще один паперовий акт, й пообіцяти, що протягом місяця (не раніше) він внесе дані в електронну базу й ви зможете почати платити за новими показниками.
Слова Юлії Грамотної підтвердив генеральний директор комунального концерну Центр комунального сервісу Андрій Щербина.
“Центр комунального сервісу” і “Головний інформаційно-обчислювальний центр” розширять спектр онлайн-послуг для того, щоб спростити киянам проходження деяких важливих процедур. Про це Андрій Щербина розповів в ефірі програми “Київ LIVE” телеканалу “Київ”.
–Ми пропрацювали і підготували технічні можливості для розширення спектра онлайн-послуг: подати заявку на опломбування лічильника, подати заявку на укладення договору, а якщо дійсно потрібно поспілкуватися особисто або надати документи, то можна попередньо записатися на прийом. Технічно запускати цей проект ми готові вже в травні, – зазначив він.
За словами Щербини, якщо людина не хоче реєструватися, то досить з будь-якої квитанції, що надходить в квартиру, відсканувати QR-код власним телефоном і ви отримуєте на телефон дублікат того рахунку, який є на столі. А потім в два кліка будь якою банківською карткою можна здійснити оплату.