Пробираючись увечері неосвітленим під’їздом чи піднімаючись на 13-й поверх пішки у киян виникають питання: «За що ми платимо?». А перевірити за що саме – просто. Для цього треба звернутися до Центру комунального сервісу або до керуючої компанії.
У Києві працює єдина абонентська служба на базі Центру комунального сервісу, де здійснюється прийом споживачів із будь яких питань щодо нарахувань за житлово-комунальні послуги. Також діють 47 сервісних центрів, які є в усіх районах Києва. До слова, з першого березня столичні Центри надання адміністративних послуг працюватимуть у суботу до 18:00.
-Споживачі можуть вирішувати питання дистанційно, користуючись зручними онлайн-сервісами. Зокрема, на сайтах Центру комунального сервісу та Головного інформаційно-обчислювального центру вже зареєстровано понад 600 тисяч власників особових рахунків, – зазначив генеральний директор комунального концерну «Центр комунального сервісу» Андрій Щербина.
Муніципальні ресурси дозволяють отримувати інформацію про щомісячні нарахування з усіх комунальних послуг, отримувати на електронну пошту рахунок та сплачувати за спожите. Власники «Картки киянина» розраховуються без комісії.
Завдяки онлайн сервісам Месенджер та зворотний зв’язок на сайті із комунальними службами можна спілкуватися просто з власного дивану.
А от щоб отримати перерахунок з послуги утримання будинків чи прибудинкових територій потрібно спочатку довести, що, наприклад, у будинку не прибирають, або прибирають неякісно. Це треба зафіксувати в акті-претензії встановленого зразка, який має бути оформлений належним чином.
До слова, киянам перерахували 44 млн грн за утримання будинків.