Індія 2 березня передала Пакистану тіло в’язня, забитого до смерті іншими ув’язненими в індійській тюрмі 20 лютого.
Шакір Улла, ймовірно, був убитий у відповідь на теракт у контрольованій Індією частині Кашміру 14 лютого, коли загинули 40 індійських солдатів, передає Радіо Свобода.
Міністр закордонних справ Пакистану Шах Махмуд Куреші звинуватив Індію в тому, що вона не змогла «захистити пакистанського бранця». У зв’язку з цим Пакистан офіційно подав скаргу на адресу індійського уряду.
Наразі невідомо за якими звинуваченнями Улла перебував у в’язниці.
Незважаючи на цей інцидент, 1 березня стало відомо, що Пакистан звільнив індійського пілота, якого взяли в полон, коли його літак збили у Кашмірі на тлі загострення конфлікту між країнами. Пілота Абінандана Вартхамана передали представникам індійської влади поблизу пункту перетину кордону. Напередодні прем’єр-міністр Пакистана Імран Хан заявив, що звільнення пілота стане “жестом миру”. Раніше в ефірі пакистанського телебачення Вартхаман заявив, що був “дуже вражений” пакистанською армією.
Як зазначає видання, 2 березня Індія та Пакистан продовжували взаємні артилерійські обстріли в Кашмірі. Сторони звинувачують одна одну в провокації вогню. Пакистан повідомив про двох своїх загиблих солдатів. Індійська поліція, зі свого боку, розповіла, що внаслідок вогню напередодні загинули мати й двоє її дітей.
Нагадаємо, 26 лютого, за повідомленням влади Індії, індійські літаки атакували на території Пакистану тренувальні центри бойовиків, пов’язаних із нападом на індійські сили в Кашмірі і загибеллю понад 40 індійських поліцейських. Цей авіаудар був першим після війни між двома країнами 1971 року.
Ісламабад закрив свій авіапростір 27 лютого після того, як заявив, що пакистанські військові збили два індійські літаки і захопили пілота.
ООН і світові лідери, зокрема Сполучені Штати, Китай, Росія і Європейський союз, висловили занепокоєння через загострення між Індією і Пакистаном і закликали сторони до стриманості.
28 лютого президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон є посередником у розв’язанні кризи, і очікує «пристойних новин».