22 березня заснували Королівську обсерваторію, запатентували виробництво крохмалю, та вперше опублікували кольорову фотографію. А ще, вирішили відзначати сьогодні Всесвітній день води.
Всесвітній день води відзначається з 1992 року. А ось 24 травня 2003 року Україні було відкрито водно-інформаційний центр, відомий як музей води, що розташований по вулиці М.Грушевського 1 в.
В 1675 році король Англії Карл II засновує Королівську обсерваторію в Грінвічі.
Через Королівську обсерваторію проходить нульовий меридіан, який розділяє західну і східну півкулі. Обсерваторія побудована для уточнення життєво важливих для мореплавців координат.
1841 рік — у США запатентовано виробництво крохмалю, який утворюється в результаті фотосинтезу в листі рослин, відкладається “про запас” у бульбах, кореневищах, зернах.
1904-й — у лондонській газеті “Іллюстрейтед Міррор” вперше у світі опублікована кольорова фотографія.
1946-го в США запущено першу ракету, котра повинна була залишити межі земної атмосфери – вона піднялась на висоту 80 кілометрів.
У 1957 році американська асоціація лікарів заявила, що сигаретний дим викликає рак.
Так, вченні довели, що куріння є основною причиною виникнення злоякісних новоутворень губи, порожнини рота і глотки, гортані, стравоходу, трахеї, бронхів і легенів. 95% померлих від раку легенів були злісними курцями, що викурюють 20-40 сигарет в день, тобто можна стверджувати, що практично всі випадки смерті від раку легенів безпосередньо пов’язані з курінням. Причому серед хворих раком гортані ті, що палять, складають 80-90%.
Народилися:
У 1842 році — Микола Лисенко, український композитор.
У композиторській спадщині Лисенка особливо важливе місце займають твори на тексти Т.Шевченка Музика до “Кобзаря”, “Радуйся, ниво неполитая”, “Б’ють пороги”, “Гайдамаки”, “Іван Гус” тощо. Лисенко — автор опер “Різдвяна ніч”, “Утоплена”, “Тарас Бульба”, “Енеїда”, дитячих опер “Коза-дереза”, “Пан Коцький”, “Зима і Весна”, оперети “Чорноморці”, які стали основою українського національного оперного мистецтва.
1923 року —Марсель Марсо (Менгель), французький мім.
У 1947 році Марсо створив сценічний образ клоуна Біпа — білолицього клоуна в смугастому светрі і пошарпаному капелюсі, що принесло йому всесвітню популярність. Тоді ж організував трупу “Співдружність мімів”, яка проіснувала до 1960 року. Його постановки йшли на кращих сценах , включаючи “Театр Сари Бернар” і “Театр елісейських полів”. Протягом десятиліть виступав сольно. Неодноразово приїжджав з гастролями в Радянський Союз, вперше в 1961 році. Марсель Марсо є також засновником паризької школи мімів. У 2007 році Марсо помер на 85-му році життя.