Білий дім відмовився надавати конгресменам з Демократичної партії документи, пов’язані з особистими переговорами президента США Дональда Трампа з його російським колегою Володимиром Путіним, повідомляє в четвер видання Politico.
“У запитах комітетів не міститься законних обґрунтувань того, що одна гілка влади може примусити президента розкрити подробиці дипломатичного спілкування з іноземними лідерами або (законне обґрунтування – ІФ) примусового розголошення конфіденційних внутрішніх обговорень радників президента з національної безпеки”, – наводить Politico цитату з послання юрисконсульта білого дому Пета Чиполлоне, спрямоване конгресменам-демократам.
У посланні главі комітету з розвідки Палати представників Адаму Шиффу, голові комітету у закордонних справах Еліоту Енгелу, голові комітету з нагляду Елайджі Каммінгсу, П.Чиполлоне навів прецеденти часів першого президента США Джорджа Вашингтона і адміністрації Білла Клінтона.
Спираючись на історичні приклади, П.Чиполлоне спробував захистити повноваження Д. Трампа в сфері зовнішньої політики і підкреслив, що Конгрес не має права вимагати інформацію про закриті бесіди президента з іноземним лідером.
“Відповідно до встановленого закону, конституція покладає відповідальність за ведення міжнародних відносин виключно на виконавчу владу. Президент повинен мати можливість вступати в дискусії з іноземними лідерами, не побоюючись, що ці повідомлення будуть розкриті і використані в політичних цілях”, – написав П.Чиполлоне.
Раніше демократи в юридичному комітеті Палати представників ініціювали розслідування щодо правомочності дій Д. Трампа, його адміністрації, а також співробітників його передвиборчої кампанії. Глава юридичного комітету Палати представників Джерольд Надлер обвинуватив Д. Трампа в ухилянні від “відповідальності за його майже щоденні удари по наших основних юридичних, етичних і конституційних правилах і нормах”.