Дату запуску «Північного потоку-2» не збираються переносити навіть попри позицію Данії, яка відмовляється надавати Росії дозвіл на прокладання цього газопроводу у своїх територіальних водах.
Про це повідомив міністр енергетики Росії Олександр Новак, передає Громадське.
За його словами, позиція Данії не видавати дозвіл російському Газпрому на прокладання морського газопроводу в обхід України у своїх водах не вплине на плани ввести «Північний потік-2» в експлуатацію на початку 2020 року — тоді, коли закінчується чинний контракт на транзит російського газу через Українську газотранспортну систему.
Водночас у Газпромі зазначили, що газопровід готовий на третину.
Наразі Газпром отримав дозволи на будівництво «Північного потоку-2» у Росії, Фінляндії, Швеції та Німеччині. Водночас, єдиною країною, яка поки не надала Газпрому дозвіл на спорудження газопроводу є Данія.
Напередодні стало відомо, що Данія просить додаткову екологічну експертизу по “Північному потоку-2”. При цьому представник Данського енергетичного агентства Туре Фальбе-Хансен повідомив, що даний аналіз може зайняти кілька місяців.
Раніше міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен заявив, що поки що у Данії не мають наміру дозволяти Росії будувати «Північний потік-2» у своїх водах через агресію Росії на Сході України та у Криму.
Північний потік-2, або Nord Stream-2 є другою гілкою проекту «Північний потік», націленого на постачання російського газу до ЄС в обхід України та східних держав-членів Євросоюзу. Перша гілка (Nord Stream-1) функціонує від 2011 — 2012 років. Друга гілка мала дозволити Газпрому постачати російський газ до ЄС без використання української газотранспортної системи.
Транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів, зазначає видання.
Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.