У 1778 році нью-орлеанський бізнесмен Олівер Поллок придумав знак долара — $.
До речі, слово “бакс” або “бакси” походить від англійського слова “бакскін” — шкіра самця оленя. Ці шкури були одним з головних предметів торгівлі з індіанцями. Індіанець приїжджав до поселень білих, щоб обміняти шкури на необхідні йому речі (рушниці, сіль, інструменти, горілку тощо), і білий торговець казав: “Це тобі коштуватиме три бакси”, тобто три шкіри оленя. Пізніше слово стали використовувати як сленгову назву долара.
1875 рік — англійська “Таймс” стає першою у світі газетою, що подає тижневий прогноз погоди.
1889-й — у Чикаго з’явилася в продажу перша посудомийна машина, створена Джозефіною Кокрейн.
1890 року бельгійський емігрант Шарль Ван Деполь одержав у США патент на троллейбус.
В 1923-му вийшов перший номер радянського журналу “Огоньок”.
1950 рік — першоквітневий жарт про НЛО.
Західнонімецька газета “Вісбаден тагеблатт” публікує сенсаційну фотографію пілота НЛО, який зазнав катастрофи поблизу міста. (на знімку інопланетянин метрового зросту в кисневій масці на одній нозі йде в супроводі двох офіцерів американської армії). Фотографію передрукують майже всі газети світу. Лише через кілька років журналісти газети зізнаються, що це був першоквітневий жарт.
1967 рік — в СРСР прем’єра фільму “Кавказька полонянка”.
В 1973 році в Одесі вперше відбувся фестиваль “Гуморина”.
Назва спала на думку Олегу Сташкевичу, нині – літературному секретарю Михайла Жванецького. Фестиваль, що набув неабиякого розмаху, забороняли з 1976 року і поновили лише через 11 років.
1976 року заснували компанію Apple.
Керує компанією Стів Джобс. Кількість працівників— близько 35 тисяч Головний офіс Apple знаходиться в Купертіно (Каліфорнія). Станом на січень 2010 року компанія керує 284 роздрібними магазинами в 10 країнах світу.
У 2009 році відбулася шоста хвиля розширення НАТО: членами Альянсу стали Албанія й Хорватія
1 квітня народилися:
1809 року — Микола Гоголь, російський письменник (“Мертві душі”, “Вій”, “Вечори на хуторі поблизу Диканьки”, “Шинель”, “Ревізор”, “Тарас Бульба”).
В 1873 році народився Сергій Рахманінов, російський композитор і піаніст, один із найвидатніших представників фортепіанного мистецтва.
1934 рік — Володимир Познер, російський тележурналіст, ведучий перших телемостів СРСР-США; президент Академії російського телебачення в 1994-2008 років. Громадянин Росії, США і Франції.
Найбільшу популярність у радянських і американських телеглядачів придбав як ведучого телемостів СССР-США. У 1985 році — разом з Філом Донахью ведучий телемоста Ленінград — Сіетл, де обговорювалися такі питання як положення євреїв до СРСР і збитого корейського літака. В наступному році — ведучий телемоста — Ленінград — Бостон (” Жінки говорять з жінками”). Це був дебют Познера на Радянському телебаченні.
У 1971 році народився Вахтанг Кіпіані, український журналіст, телеведучий, громадський діяч. Також — колекціонер газет.
Кіпіані колекціонування газети (має понад 18 тисяч назв періодичних видань XIX і XX століття з Російської імперії, СРСР та української діаспори) і передвиборних матеріалів. У 2005—2007 роках — член політради Громадянської партії “Пора”. Вахтанг Кіпіані працював у газетах “Україна молода”, “Киевские ведомости”, на телеканалах “Новий”, “Студія 1+1”, “К1” та “ТВі”. Був головним редактором журналу “Фокус”, шеф-редактором проекту “Великі українці” на “Інтері”, ведучим президент-шоу “Українська рулетка” на Першому Національному каналі.
1 квітня 1983 року народився Сергій Лазарєв, російський співак і актор, колишній соліст групи “Smash!”.
У 2006 році Сергій отримав премію телеканалу MTV Russia Music Awards в номінації “Кращий виконавець”. В наступному році став переможцем першого сезону телевізійного конкурсу “Цирк із зірками”. В кінці 2008-го вів програму “World Music Chart 2008” на MTV.