В американському авіконцерні Boeing повідомили, що із середини квітня скоротять виробництво літаків 737 Max 8. Про це повідомляє Громадське.
Як заявив генеральний директор Boeing Денніс Мюіленбург, компанія випускатиме 42 авіалайнера в місяць.
«Ми вирішили тимчасово перейти з рівня виробництва 52 літаків на місяць на 42 літаки на місяць, починаючи з середини квітня», — йдеться у повідомленні.
Таким чином у компанії планують зосередитися на усуненні проблем із програмним забезпеченням, які пов’язують з авіакатастрофами.
Нагадаємо, зранку 10 березня пасажирський літак авіакомпанії Ethiopian Airlines при перельоті з Ефіопії до столиці Кенії — Найробі розбився із 149 пасажирами на борту та 8 членами екіпажу. Всі, хто був на борту, загинули.
Це друга аварія літака моделі Boeing 737 Max 8 за минулих 5 місяців. У жовтні 2018 в Індонезії розбився пасажирський літак зі 188 людьми на борту. За кілька хвилин після зльоту він втратив зв’язок з диспетчерами та впав у море.
Після останньої аварії літака Boeing, акції компанії різко подешевшали. Станом на 11 березня компанія Boeing втратила понад 11% своєї вартості після падіння літака в Ефіопії. Понад 25 авіакомпаній призупинили використання літаків Boeing цієї моделі.
14 березня стало відомо, що всі літаки Boeing 737-8 MAX, які експлуатуються авіакомпаніями світу, наразі припинили свої польоти та знаходяться на землі.
Невдовзі після цього чорні скриньки показали «явну схожість» між двома катастрофами Boeing 737 MAX. Найбільш імовірно, що причиною аварій був збій системи MCAS, яка показувала неправильний кут нахилу літака і, відповідно, неправильно регулювала його, а пілоти не змогли відключити систему і перевести борт в ручне управління. Остаточних результатів розслідування поки ще немає.
28 березня у компанії Boeing заявили, що оновили програмне забезпечення літаків моделі 737 MAX.
5 квітня у літаках Boeing 737 MAX 8 знайшли нову проблему з програмним забезпеченням, яку в авіакомпанії назвали «незначною».