П’ять південноафриканських країн, де мешкає найбільша кількість слонів, зажадали зняти заборону на торгівлю слоновою кісткою. Про це повідомляє УНН з посиланням на Bloomberg.
Йдеться про Ботсвану, Зімбабве, Замбію, Намібію та Анголу.
Так, президенти Ботсвани, Зімбабве, Замбії і Намібії та міністр навколишнього середовища Анголи провели спільну зустріч, де закликали зняти заборону на продаж слонової кістки. Зустріч проходила у вівторок в місті Касане в Ботсвані.
Представники південноафриканських країн заявили про необхідність виробити спільну політику щодо слонів, підкреслюючи, що конфлікт між слонами і фермерами загострюється. За даними влади Ботсвани – лідера за кількістю слонів – число цих тварин в країні виросло до 160 тисяч, в той час як в 1991 році їх було 55 тисяч.
Крім того, з появою заборони зросло браконьєрство на слонів, а запаси слонової кістки, в основному від природної смерті тварин, продовжують рости, відзначили учасники зустрічі.
Продаж слонової кістки в даний час заборонена в рамках Конвенції про міжнародну торгівлю видами фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (СІТЕС).
За матеріалами Bloomberg, Міжнародний союз охорони природи надав дані, згідно з якими з 2006 по 2016 роки Африка втратила 111 тисяч слонів в результаті зростання браконьєрства на сході континенту, що призвело до найбільшого скорочення популяції слонів за останні 25 років. Велика частина слонової кістки продається нелегально в країни Східної Азії.