Розробники NASA у співпраці з вченими з Массачусетського університету створили принципово нову конструкцію крила літака, яке може змінювати форму залежно від режиму польоту літака. Перше випробовування пройшло успішно, інформує Ukr.Media.
Нові крила являють собою решітчасту конструкцію і складаються з тисяч трикутників однакового розміру, які покриті тонким шаром унікального полімеру. Матеріал володіє одночасно достатньою еластичністю, щоб дозволяти всій конструкції змінювати форму, і дуже легкий: його щільність, як кажуть у Engadget, становить близько однієї тисячної щільності каучуку (майже 5,6 кг/м3). Крім цього конструкцію забезпечили розпірками різної жорсткості, розташувавши їх таким чином, щоб крило могло змінювати форму залежно від того, яка конфігурація необхідна літаку в даний момент (наприклад, при зльоті або посадці).
В теорії нова технологія дозволить відмовитися від рухомих елементів керування, на зразок елеронів.
Хоча про концепцію модульного крила кажуть вже кілька років, вченим тільки зараз вдалося виготовити деталі за допомогою лиття під тиском, що дозволило істотно скоротити необхідний для виготовлення одного елементу час до 17 секунд.
Ця технологія, кажуть вчені, дозволить удосконалити літаки і зробити перельоти більш економічними.