За прогнозами експертів, мита Трампа можуть призвести до сильного подорожчання смартфонів.
Apple зафрахтувала вантажні рейси, щоб переправити до 1,5 мільйона смартфонів iPhone у США з Індії. Так компанія намагається обійти мита президента США Дональда Трампа, повідомляє Reuters із посиланням на джерела, передає УНІАН.
Зазначається, що це рішення може допомогти Apple створити запаси своїх смартфонів у США. Раніше компанія збільшила виробництво техніки в Індії.
В агентстві нагадали, що аналітики прогнозували різке зростання цін на iPhone у США. Це пояснюється залежністю Apple від імпорту з Китаю, в якому збирають більшу частину пристроїв. Трамп же встановив мита в розмірі 125% на імпорт товарів з КНР.
Ця цифра значно перевищує мита в 26% на імпорт з Індії, які наразі призупинено після того, як цього тижня Трамп оголосив 90-денну паузу, що виключає Китай. За словами джерела, Apple хоче скористатися цією паузою.
Крім того, компанія лобіювала індійський аеропорт Ченнаї в південному штаті Тамілнад, щоб скоротити до шести годин час проходження митниці. Зазвичай це займає близько 30 годин, поділилося джерело. В агентстві додали, що схожу схему Apple використовує і в деяких аеропортах Китаю.
Загалом близько шести вантажних літаків вантажопідйомністю по 100 тонн вилетіли з березня після набуття чинності нових мит, розповіло джерело.
В агентстві нагадали, що Apple щорічно продає понад 220 мільйонів смартфонів iPhone по всьому світу. За оцінками Counterpoint Research, п’ята частина всього імпорту iPhone у США тепер надходить з Індії, а решта – з Китаю.
Аналітики підрахували, що при митах у 54% вартість топового iPhone 16 Pro Max у США зросла б до 2300 доларів. Таке подорожчання могло б сильно знизити попит на ці смартфони.
Американці можуть позбутися улюблених товарів через мита – що відомо
Раніше стало відомо, що торговельна війна президента США Дональда Трампа може позбавити американців як нішевих товарів, так і тих, без яких громадяни США не можуть обійтися. Серед таких товарів – смартфони iPhone, шерсть борсуків та інших тварин, тостери, ковдри з підігрівом і будильники.
Ставки особливо високі, коли йдеться про домінування Китаю в поставках найважливіших мінералів і металів, причому Пекін дедалі частіше використовує свій контроль над виробництвом і переробкою як геополітичний інструмент. Минулого року китайські компанії поставили майже 80% скандію та ітрію.