Аромат кави покращує здатність людей вирішувати аналітичні завдання, — це показали експерименти американських вчених з Технологічного інституту Стівенс в США, – передають “Цікавості”.
Дослідники запросили для участі у випробуваннях майже 100 студентів і запропонували їм тест GMAT (Graduate Management Admission Test), в який входять 10 питань з алгебри. При цьому, випробовуваних розділили на дві групи: в одній з них учасники вирішували тестові завдання в кімнаті, в якій пахло кавою, а в іншій – в кімнаті без кавового аромату. Краще виконували тест ті добровольці, які перебували в приміщенні з кавовим ароматом.
Вчені пояснюють отриманий результат ефектом плацебо. Ними було проведено опитування, в ході якого людей запитували, як на їх думку різні запахи можуть впливати на діяльність людей. Виявилося, що кавовому аромату приписують здатність підвищувати пильність, енергійність, збільшувати продуктивність праці, — причому, виключно асоціативно. Але навіть якщо вважати вплив запаху кави виключно чимось на зразок самонавіювання, це теж далеко не марно, відзначають дослідники. На їхню думку, слабкий аромат кави можна використовувати для поліпшення продуктивності учнів і співробітників.
У повідомленні зазначається, нещодавні дослідження показали – вживання кави сприяє відновленню пошкоджених клітин серцевого м’яза, що робить його бажаним напоєм для вживання після інфаркту.