Суд в Лондоні засудив засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа до 50 тижнів (11,5 місяців) ув’язнення за порушення умов звільнення під заставу у 2012 році. Тоді Ассанж сховався в посольстві Еквадору і не з’явився в суд у належний час.
Про це повідомляє АFP, передає Громадське.
Під час засідання суду адвокат Ассанжа Марк Саммерс зазначив, що в його клієнта були побоювання через можливу екстрадицію в США, саме тому він попросив притулку в посольстві Еквадору.
Захисник передав судді лист з вибаченнями від Ассанжа. В ньому зокрема йдеться: «Я зіткнувся за жахливими обставинами. Я зробив те, що вважав найкращим і, можливо, єдиним можливим для мене».
Саммерс також попросив суддю врахувати той факт, що засновник WikiLeaks 7 років провів у закритому приміщенні, не пристосованому для життя, не бачив сонячного світла і страждав від низки хвороб.
Завтра, 2 травня, стосовно Ассанжа буде ще одне судове засідання. Там суд розглядатиме питання про його екстрадицію у США.
Нагадаємо, 11 квітня Еквадор залишив без права притулку Ассанжа, який упродовж 7 років перебував у посольстві Еквадору в Лондоні. Засновника Wikileaks затримали британські правоохоронці через порушення режиму звільнення під заставу у 2012 році. Водночас одна з адвокаток Ассанжа повідомила, що його арештували у зв’язку із запитом на екстрадицію.
Суд визнав Ассанжа винним у порушенні умов звільнення під заставу і залишив його під вартою. У США Ассанжу висунули обвинувачення у «змові з метою комп’ютерного злому», що передбачає до 5 років в’язниці.
Ассанж жив у посольстві Еквадору в Лондоні вже близько 7 років. Влада Еквадору надала Ассанжу притулок, коли той намагався уникнути екстрадиції до Швеції через розслідування звинувачень у зґвалтуваннях та сексуальних домаганнях.
У травні 2017 року Швеція припинила розслідування справи Ассанжа. Однак Велика Британія заявила, що заарештує Ассанжа за порушення умов звільнення під заставу.
21 квітня 2017-го року повідомлялося, що влада США планує офіційно висунути звинувачення засновникові організації WikiLeaks Джуліану Ассанжу і домогтися отримання ордеру на його арешт.
У січні 2018-го він отримав громадянство Еквадору.