Американська компанія Boeing має намір представити оновлене програмне забезпечення (ПЗ) для літаків Boeing 737 MAX в світлі авіакатастрофи в Індонезії, що сталася в жовтні 2018 року.
Про це йдеться в опублікованій у понеділок заяві компанії, передає УНН.
Протягом декількох місяців після падіння літака індонезійської авіакомпанії Lion Air в Boeing розробляли “модифікації програмного забезпечення для управління польотом Boeing 737 MAX, повідомляють у компанії.
Компанія запевнила, що прагне “зробити безпечні літаки ще безпечніше”.
Передбачається, зокрема, оновити системи, що застосовуються для визначення положення носа літака щодо лінії горизонту, а також корекції цього положення. Крім того, Boeing має намір внести коригування в матеріали для підготовки пілотів.
У Boeing підкреслили, що компанія “тісно взаємодіяла з Федеральним авіаційним управлінням (ФАУ) США в розробці, плануванні та сертифікації модифікацій програмного забезпечення, і воно буде встановлено на літаках 737 MAX в найближчі тижні”. При цьому уточнили, що ФАУ намір зробити обов’язковим встановлювання даного ПЗ на літаках цього типу “не раніше квітня”.
У компанії висловили співчуття у зв’язку з авіакатастрофою в Ефіопії, яка сталася 10 березня. У заяві підкреслюється, що “розслідування все ще на ранній стадії” і представники Boeing “розраховують зрозуміти причини події”.
Як повідомлялося раніше, 29 жовтня 2018 року Boeing 737 MAX 8 авіакомпанії Lion Air, що виконував внутрішній рейс з Джакарти в Панкалпінанг, впав в море Яванця через 13 хвилин після вильоту. На борту знаходилися 189 осіб (вісім членів екіпажу і 181 пасажир), всі вони загинули. Згідно з даними, отриманими з бортового самописця, в роботі приладів лайнера було зафіксовано кілька збоїв.
Нагадаємо, велика авіакатастрофа в Ефіопії забрала в неділю життя 157 осіб. Літак виконував рейс за маршрутом з Аддіс-Абеби в Найробі, борт Boeing 737 авіакомпанії Ethiopian Airlines зазнав аварії приблизно в 60 км на північний захід від ефіопської столиці в районі міста Бішофту.
Причини катастрофи досі невідомі. Ніхто з тих, хто знаходилися на борту, не вижив. Літак належав до найбільш продаваної серії Boeing 737.
Пізніше на місці катастрофи літака знайшли чорну скриньку.