Штаб ООС прокоментував інформацію ОБСЄ про дві обстріляні школи на окупованому Донбасі
Згідно з повідомленням ОБСЄ, перша школа знаходиться у мікрорайоні Трудівські Петровського району міста Донецька, друга – у населеному пункті Гольмівський, передає Depo.Донбас.
У мікрорайоні Трудівські представники ОБСЄ зафіксували пошкодження будівлі школи. Це – 15-сантиметрова пробоїна на висоті 30 см від землі. За оцінкою патруля ОБСЄ, пошкодження завдано вогнем із великокаліберного кулемета.
За словами співробітників школи, обстріл відбувся 21 березня вранці, коли учні вже перебували у школі. При спробі патруля СММ з’ясувати обставини події, працівники школи відмовились відповісти на будь-які запитання без їхнього дозволу.
“Зазначена схема свідчить, що Збройні Сили України ніяким чином не можуть бути причетними до пошкодження школи з тих причин, що відстань до найближчих позицій українських військовиків становить не менш ніж 3450 метрів, що є недосяжною для стрільби із кулемета, а також і те, що школа знаходиться всередині житлового кварталу та з усіх боків оточена житловими будинками. Враховуючи те, що пошкодження знаходиться на висоті 30 сантиметрів від землі, куля не змогла б оминути всі ці будинки“, – повідомляє представництво ООС.
Зазначається, що у Гольмівському команда ОБСЄ бачила 1-сантиметровий отвір і кілька тріщин у вікні другого поверху з північного боку школи. При цьому, працівникам школи було заборонено впускати спостерігачів місії всередину закладу для огляду місця пошкодження та спілкуватись із цього питання. Співробітники школи повідомили тільки те, що пошкодження утворилось внаслідок влучання кулі ввечері 20 березня.
“Збройні Сили України не можуть бути причетними до пострілу по школі з огляду на те, що відстань до фактичної лінії зіткнення та відповідно знаходження найближчих позиції українських військових становить більше ніж 2200 м. Окрім того, будівля школи знаходиться всередині щільної житлової забудови кількаповерхових будинків. Більше того, профіль рельєфу з напрямку українських позицій є закритим, тобто створює перешкоду для ведення вогню зі стрілецької зброї“, – зазначають в ООС.