За тиждень 25 червня – 3 липня п’ять чартерних авіакомпанії працювали з регулярністю нижче 50% в міжнародному аеропорту Бориспіль.
Про це заявив гендиректор аеропорту Павло Рябікін у своїй колонці на liga.net.
За його словами, зараз в Борисполі 90% чартерних пасажирів перевозяться трьома авіакомпаніями, однак негативну статистику “роблять” решта 10%.
До топ-5 найбільш непунктуальних чартерних авіакомпаній минулого тижня, за даними Рябікіна, увійшли: авіакомпанія Bravo з регулярністю перельотів 44%, Атласджет з регулярністю 33%, SkyUp – 25%, YanAir – 7%, Anda Air – 0%. При цьому найвищий показник серед чартерних перевізників минулого тижня показала Роза Вітрів – 92%.
“З регулярністю 52% здійснювала перевезення авіакомпанія АзурЕйр. При цьому авіакомпанія АзурЕйр – єдиний чартерний перевізник, представники якого постійно перебувають в аеропорту і під час затримок рейсів надають пасажирам весь необхідний обсяг послуг та інформаційного супроводу. Наприклад, з початку літньої навігації авіакомпанію АзурЕйр затримано на тривалий термін в квітні 4 вильоти, в травні 10 вильотів, в червні 31, що склало 10,5%, 27,8% і отже 37,8% затриманих рейсів від загальної кількості. При цьому пасажирська служба аеропорту не зафіксувала жодного випадку порушення порядку обслуговування пасажирів”, – зазначає Рябікін.
За даними Борисполя, основною причиною затримок є технічні моменти, пов’язані з несправністю повітряних суден, а основною причиною конфліктних ситуацій в аеропорту – невиконання деякими чартерними авіакомпаніями правил повітряних перевезень, тобто роботи з пасажирами затриманих рейсів.
“Я не стану в цьому контексті називати будь-які комерційні найменування – останнім часом їх назви в топі авіаційних антирейтингів серед всіх вітчизняних ЗМІ та користувачів соціальних мереж”, – підсумував Рябікін.
Нагадаємо, 29 червня з аеропорту Монастір у Тунісі до Харкова не могли вилетіти близько 300 українських туристів.
Авіакомпанія Bravo Airways заявила, що туроператор Oasis не виконав свої фінансові зобов’язання перед нею за дев’ять рейсів. В авіакомпанії також повідомили про скасування восьми рейсів у Туніс з аеропортів Києва, Львова та Харкова через відсутність їх оплати компанією Oasis.
У свою чергу туроператор заявив, що у Bravo Airways заборгованість перед аеропортами Тунісу і немає грошей для оплати посадки, обслуговування і зльоту рейсів в аеропортах Туніської республіки, і, ймовірно, тому вона відмовилася виконувати рейси 27 червня. Туроператор стверджував, що від дій авіакомпанії постраждали 18 тисяч туристів.
На сайті авіакомпанії Bravo Airways повідомили, що заборгованість Oasis станом на 27 червня становила 25 млн грн. У повідомленні сказано, що від дій туроператора постраждало 850 туристів.
Станом на 3 липня, всі українські туристи, які застрягли у Тунісі, повернулися додому.
При цьому Міністерство інфраструктури звернеться до Міністерства економічного розвитку і торгівлі для того, щоб позбавити ліцензії туроператора Oasis Travel.