Палата громад парламенту Великої Британії вдруге відхилила угоду про вихід з ЄС, цього разу із змінами, які Тереза Мей у понеділок узгодила з президентом Єврокомісії Жан-Клод Юнкером.
Проти угоди проголосував 391 депутат, за – 242. Про це пише Українська правда.
Урядову угоду не підтримали опозиційні лейбористи, а також частина депутатів правлячої Консервативної партії та північноірландська Демократична юніоністська партія.
Внесені до угоди зміни стосувалися так званого “запасного механізму” для ірландського кордону і передбачали створення спеціального арбітражу із вирішення питання кордону між Ірландією і Північною Ірландією і підписання нової альтернативної угоди до 2020 року, тобто до кінця перехідного періоду.
Однак британські депутати вважають, що зміни не знімають усіх ризиків того, що Британія може надто довго залишатися в рамках “запасного механізму”, а отже перебуватиме під юрисдикцією ЄС.
Тепер у Британії залишається два варіанти: вихід з ЄС без угоди або відтермінування Brexit після запланованої дати 29 березня.
Президент Європарламенту нещодавно заявив, що термін виходу Британії з ЄС може бути перенесений максимум до початку липня.
Минулого тижня Мей пообіцяла депутатам, що якщо вони не підтримають нову угоду, то зможуть провести голосування щодо виходу країни з ЄС без угоди, а потім, до 14 березня, відбудеться голосування, чи не слід чи відкласти Brexit на короткий термін.
Нагадаємо, у січні британські депутати 432 голосами відхилили угоду Терези Мейпро Brexit, узгоджену з ЄС наприкінці минулого року.