Велика Британія може заборонити соцмережі, якщо вони не будуть видаляти шкідливий контент, попереджає міністр охорони здоров’я цієї країни Метт Генкок.
Виступаючи на шоу Ендрю Марра на ВВС, Генкок сказав: “Якщо ми вважаємо, що вони мають вживати заходів, а вони відмовляються це робити, то ми повинні прийняти рішення”.
При цьому він додав: “Я б не хотів, щоб до цього дійшло”.
Раніше міністр закликав соцмережі вилучати матеріали, які сприяють вчиненню самогубств.
“Жахливим є те, наскільки доступні подібні матеріали в інтернеті, і я не сумніваюся в їх шкоді, особливо для молодих людей”, – вважає він.
“Настав час активізувати зусилля та очистити контент інтернету та соцмереж раз і назавжди”.
Міністр додав, що британський уряд розробляє білу книгу, яка стосується “онлайн-шкоди”, в тому числі розгляне ситуацію з розповсюдженням подібних матеріалів.
Пан Генкок пояснив: “Багато батьків відчувають себе безсилими перед соціальними медіа. Але ми не безсилі. Уряд і соцмедіа мають обов’язок діяти”.
Останніми роками соцмережами ширяться ігри, які підштовхують дітей та підлітків до суїцидів.
Минулого року світ сполохав новий онлайн-монстр, який залякує та може викрадати дані користувачів. Вперше про гру під назвою Момо почули у Південній Америці.
Страхітливе створіння у вигляді жіночого погруддя на курячих ніжках з мертовно-блідим обличчям та виряченими очима начебто залякувало користувачів у мережі та обіцяло їм швидку смерть.
А вже згодом місцеві ЗМІ повідомили про самогубство 12-річної дівчинки неподалік від Буенос-Айреса в Аргентині. В телефоні дівчинки знайшли переписку в WhatsApp і відеозаписи, які вона робила перед смертю. Тож влада висловила підозру, що все це було частиною завдання у грі, і хтось міг навмисно спонукати її накласти на себе руки.
Момо швидко поширилася по всьому світу, від Аргентини до Сполучених Штатів, Франції, Німеччини та Росії.
А ще раніше великий резонанс викликала російська суїцидальна гра “Синій кит”. Тоді влада РФ повідомила, що жертвами гри стали щонайменше 15 підлітків. Російські ЗМІ називали цифру – 130 дітей.
Відомо, що в соцмережах створювали закриті групи, після вступу до яких діти під сильним психологічним тиском накладали на себе руки. Серед лідерів за кількостю таких груп вважали російську мережу “ВКонтакте”, яка в Україні вже заблокована.
Батьків закликають уважно ставитися до підлітків. Зокрема, перевіряти, чи мають вони на тілі порізи або малюнки, не давати дітям багато часу проводити в соцмережах і організовувати їм дозвілля.