Німецьке містечко Рот скасувало давню традицію, коли діти вивішували на різдвяну ялинку у місті свої побажання через новий закон про конфіденційність в ЄС.
Про це з посиланням на Daily Mail пише Громадське.
Відповідне рішення ухвалили на засіданні міськради. Відтак, діти більше не можуть залишати свої публічні листи Санта-Клаусу.
Діти з баварського містечка дуже засмутились, а представник міськради сказав, що новий закон ЄС не залишив їм вибору.
У місті було традицією, коли діти писали лист з побажаннями і вказували своє ім’я, вік і адресу, щоб батько Різдва знав, куди доставити їхні подарунки. Однак, відповідно до закону Загальний регламент про захист даних (GDPR), місцева влада повинна була отримати письмовий дозвіл на розміщенні їхніх даних від батьків понад 4 тисяч дітей, які зазвичай беруть участь в акції.
Міський голова Рота Даніель Далтон розкритикував скасування святкової традиції.
Місцеве видання Antenna Bayern 23 листопада повідомило, що звернулось до експертів, аби вони допомогли створити форму, яка б сприяла збереженню традиції.
Водночас представник Єврокомісії заявив, що інтерпретація посадовців містечка щодо закону була невірною.
Загальний регламент про захист даних (General Data Protection Regulation, GDPR) — регламент в межах законодавства Євросоюзу щодо захисту персональних даних усіх осіб в межах ЄС та Європейської економічної зони. Закон був прийнятий 14 квітня 2016 року[2], набрав чинності 24 травня 2016 року.