За період з 21 липня, коли на Донбасі набув чинності черговий “режим тиші”, і до кінця вересня в результаті обстрілів російських збройних формувань загинули 26 українських воїнів, ще 75 військовослужбовців отримали поранення.
Про це повідомив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ в четвер, 10 жовтня, у Відні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
“З часу чергової домовленості про припинення вогню, яка набула чинності 21 липня, і до кінця вересня в результаті збройних провокацій з боку російських збройних формувань на Донбасі загинули 26 українських військовослужбовців, ще 75 отримали поранення”, – заявив він.
Український дипломат вказав на те, що звіти Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ також підтверджують зростаючу кількість порушень режиму припинення вогню, а також використання забороненого Мінськими домовленостями озброєння, переважно в окупованих Росією частинах Донбасу. “Це свідчить про стійку неспроможність Росії виконувати власні зобов’язання щодо безпекових положень Мінських угод”, – додав Цимбалюк.
Напередодні під час засідання іншого директивного органу ОБСЄ – Форуму зі співробітництва у галузі безпеки ОБСЄ – заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський інформував присутніх, що за період з 21 липня по 29 вересня російські збройні формування на Донбасі здійснили 842 порушення режиму припинення вогню. У 158 випадках вони застосовували заборонене Мінськими домовленостями озброєння, зокрема артилерійські системи калібром 122 мм та міномети калібру 120 мм та 82 мм.
Крім того, Російська Федерація продовжує здійснювати незаконні поставки через неконтрольовану урядом України ділянку кордону особовий склад, озброєння та військову техніку, боєприпаси та паливно-мастильні матеріали.
“Ми розглядаємо такі дії Російської Федерації як подальше порушення територіальної цілісності, суверенітету та недоторканності кордонів України, грубе порушення Мінських домовленостей та цинічну зневагу до домовленостей ТКГ щодо необмеженого припинення вогню, а також як цілеспрямовані кроки з дестабілізації ситуації на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України та прилеглих до них територіях і подальше розпалювання конфлікту”, – заявив Лоссовський.