Український омбудсмен Людмила Денісова розповіла, що до неї звернулась мешканка Севастополя, яка з початку окупації півострова намагалася позбутися нав’язаного громадянства РФ. Про це розповідає Радіо НВ.
“Кріпосне право”
Кримчанка 4 роки намагалася позбутися російського паспорту. Денісова розповіла, сьогодні їй стало відомо, що 13 липня так звана Федеральна міграційна служба Севастополя таки прийняла на розгляд звернення жінки та всі документи. Український омбудсмен зазначила, що справа нарешті зрушилась з мертвої точки і висловила сподівання, що ця історія стане прецендентом, і російська влада нарешті припинить варварське нав’язування свого громадянства, яке, як висловилась Денісова, “нагадує кріпосне право”.
Раніше повідомлялось, що окупаційна влада Криму довгий час перешкоджала згаданій мешканці Криму, хоча вона кілька разів зверталася у різні інстанції. У зв’язку з цим, Денісова направила звернення російському омбудсмену Тетяні Москальковій. Вона ж у відповідь запевнила, що мешканці Севастополя буде надано практичну допомогу в оформленні та подачі всіх необхідних документів.
На сайті уповноваженої Верховної Ради з прав людини опублікована відповідь Москалькової, у якій йдеться, що так званий уповноважений з прав людини у Севастополі Павло Буцай раніше відвідував родину жінки, але її донька розповіла, що та поїхала і повернеться лише в червні-липні поточного року.
“Незручний” український паспорт
У березні 2014 року усіх жителів Криму оголосили громадянами Російської Федерації і це підпадає під поняття “нав’язане громадянство”, розповіла координатор громадської ініціативи Крим.SOS Таміла Ташева.
Не всі у Криму готові боротися за відновлення українського паспорту
Активістка зазначила, що тоді мешканцям півострова надали місяць, протягом якого можна було відмовитись від російського громадянства, однак працювали далеко не всі інстанції, де можна було це зробити.
Ташева наголосила, що чимало кримчан отримали нове громадянство проти своєї волі, однак далеко не всі готові активно боротися за відновлення українського паспорту. Ті, хто зберіг своє громадянство, змушені кожні три місяці виїжджати на материкову Україну.
Російська влада створила для кримчан таку ситуацію, коли вони не могли відмовитися від російського громадянства, розповіла голова центру громадянської просвіти Альменда Ольга Скипнік. Вона зазначила, для того, аби зберегти українське громадянство, мешканці Криму мали надати пакет документів, у тому числі, російський паспорт, який вони не бажали отримувати.
Бойкот
Сервіс Booking.com заборонив бронювати об’єкти, розміщені в окупованому Криму. Сайт компанії повідомляє про це при спробі зарезервувати готель, хостел чи квартиру в будь-якій точці півострова.
Кримчани з українським паспортом раз у три місяці мусять виїжджати на материкову Україну
Власниця одного з хостелів в Судаку на своїй сторінці у Facebook опублікувала офіційну відповідь від сервісу, в якій зазначається, що компанія обмежила бронювання через санкції Європейського Союзу.
“Компанія Booking.com завжди прагнула дотримуватися всіх чинних законів, що діють на території, де вона працює. Оскільки Booking.com B.V. базується в Нідерландах, ми повинні дотримуватися торгових санкцій ЄС щодо Криму. Згідно із санкціями, компанії Booking.com заборонено пропонувати будь-які послуги, безпосередньо пов’язані з туристичною діяльністю в Криму”, – йдеться у відповіді компанії.