Керівник Державного бюро розслідувань Роман Труба відмовився призначати 27 кандидатів на керівні посади цього органу.
Він пояснив це рішення відсутністю результатів поліграфу по кандидатурах. “Враховуючи відсутність поліграфу, я не можу оцінити особисті, ділові якості жодного з цих кандидатів”, – сказав він на брифінгу у вівторок. При цьому, за його словами, це не вплине на початок роботи новоствореного органу. За його словами, ці кандидатури рекомендувала зовнішня конкурсна комісія, яка працює 2,5 роки. Саме вона у липні знищила результати поліграфу, а тому керівника бюро “позбавили можливості оцінити моральні та професійні якості цих працівників”. Через це є питання до прозорості та чесності проведеного конкурсу. “Я не можу прийняти рішення про призначення кандидатів без результатів поліграфу”, – додав Роман Труба. Всі 27 подань він поверне до конкурсної комісії. При цьому керівник Державного бюро розслідувань проінформував, що до складу новоствореного органу вже прийняли на роботу перших 50 працівників. А непризначення керівників не стане перепоною для запуску роботи.
У липні зовнішня комісія завершила конкурс на 27 керівних посад у Державному бюро розслідувань. Після цього директор Держбюро Роман Труба кілька разів просив комісію надати йому результати поліграфу, але ці результати йому так і не надали. Активісти та журналісти заявляли про непрозорість конкурсу та звертали увагу на порушення при його проведенні. Були підозри й в тому, що конкурсна комісія ще до завершення конкурсу мала готовий список із затвердженими кандидатами.
За словами народного депутата Мустафи Найєма, на керівні посади в ДБР можуть потрапити судді Майдану і переслідувачі правозахисників. Звернула увагу на цю проблему і консультативна місія ЄС. Там взяли до уваги серйозні зауваження щодо деяких кандидатів, які висловлюють ЗМІ та громадянське суспільство, та закликали до відбору кадрів “з високими професійними та моральними якостями”.