Вчені Університету Південної Кароліни вивчають здатність тварин і комах пристосовуватись до життя у Чорнобильській зоні, аби розробити механізми захисту астронавтів від радіації.
Про це пише National Geographic.
«Лише одне місце на Землі може запропонувати унікальну можливість вивчити довгострокові наслідки радіаційного опромінення і, можливо, знайти спосіб краще захистити від нього: це Чорнобиль», — зазначають вчені.
Професор біологічних наук Університету Південної Кароліни Тімоті Муссо досліджує тварин у зоні відчуження з 2000 року.
«Секрет потенційного успіху міжзоряних подорожей — це пошук тварин, рослин та мікроорганізмів на Землі, які піддались цьому виду випромінювання і еволюціонували», — зазначає науковець.
Він звертає увагу на здатність тварин переносити або повністю уникати наслідків радіоактивного випромінювання. Науковець за час досліджень вивчив уже понад сотні видів, «аби побачити, як вони реагують на навколишнє середовище».
«Деякі види, як червоноклоп червоний, мутують естетично, зазвичай їхні симетричні конструкції деформуються і ламаються. Інші, включаючи деякі види птахів і бактерій, показали підвищену толерантність і стійкість до радіації», — йдеться у повідомленні.
Ці відмінності у реагуванні на радіацію, вважає вчений, можуть дати підказки, як допомогти з космічними подорожами людини.