Дороги Черкащини та Миколаївщини визнано найгіршими в Україні. Такі дані оприлюднив Укравтодор на запит РБК-Україна. Ідеться про дороги державного значення.
При цьому лише 5% відповідають нормам. Наступні місця в антирейтингу посідають Луганська та Донецька області. При цьому, як зазначили в агентстві, минулого року за державні кошти було відремонтовано 1,5% доріг загальної мережі. Водночас у Держагентстві заявили про дві фундаментальні реформи в останні роки: запуск Дорожнього фонду і децентралізацію доріг.
Лише 5% доріг в Україні відповідають нормам
Завдяки запуску Дорожнього фонду цього року вдасться відремонтувати 4 тис. км доріг державного значення, і це вдвічі більше, ніж у минулому році, розповів радник голови Укравтодору Олександр Кава. А щоб суттєво покращити якість дорожнього полотна в державі, необхідно ремонтувати 12 тис. км щороку.
Цього року на ремонт доріг по всій Україні планують виділити майже 50 млрд грн. Більшу частину грошей – понад 30 млрд – з новоутвореного державного Дорожнього фонду.
Якщо фінансування ремонту доріг в Україні продовжуватиметься такими темпами, то за 5 років вдасться відремонтувати приблизно 30 тис. км доріг, тобто шосту частину усього полотна, розповів експерт із транспортного планування Дмитро Беспалов. За його словами, в Україні не встигнуть перемонтувати стару дорогу, як знову зіпсується нова.
Та ще однією проблемою в дорожньому господарстві фахівець називає відсутність достатньої кількості компаній-підрядників і нездатність розпоряджатися освоєнням виділених коштів на місцях у рамках децентралізації.
Раніше в Укравтодорі розповіли про перспективу запровадження платних доріг в Україні. У лютому цього року Верховна Рада узаконила платні дороги в Україні. Депутати ухвалили закон, який дозволяє передавати на умовах концесії дороги загального користування державного значення для будівництва і експлуатації.
Нагадаємо, що Рахункова палата цього року перевірить ефективність використання бюджетних коштів на капітальний ремонт доріг державного значення.