Орієнтовно із серпня Київводоканал припинить хлорувати дніпровську воду
«Київводоканал» розпочав роботу в рамках стратегії поступової відмови від знезараження питної води хлором, замінюючи його на діоксид хлору. Про це пише “Вечірній Київ”.
Як заявив президент Асоціації «Укрводоканалекологія», голова правління – генеральний директор ПрАТ «АК «Київводоканал» Дмитро Новицький, використання хлору для обробки води – це застаріла технологія, а вимоги до якості води на сьогоднішній день стають все більш жорсткими.
“Зберігання великої кількості рідкого хлору на очисних станціях є небезпечним, до того ж хлор погіршує органолептичні якості води. Все це змушує нас шукати інші способи знезараження води, і кращим вибором є діоксид хлору, що дозволяє очищувати воду більш безпечно та якісно”, – сказав він.
На Дніпровській водопровідній станції, яка забезпечує питною водою третину споживачів Києва, вже розпочалися роботи з будівництва цеху виробництва діоксиду хлору. Орієнтовний строк повного переходу Дніпровської водопровідної станції на нову технологію – кінець літа 2019 року.
Деснянська водопровідна станція наразі відпрацьовує технічні та технологічні рішенння застосування технології знезараження води діоксидом хлору.
Як повідомляють у «Київводоканалі», у 2017-2018 роках на Дніпровській та Деснянській станціях пройшли лабораторні та промислові випробування нової технології.
Експерти окреслили незаперечні переваги діоксиду хлору
Реагент не утворює токсичні сполуки, діє ефективніше, покращує органолептичні якості води. Окрім безпечності та високої якості очищення води діоксид хлору ліквідує біоплівку, що утворюється всередині водопровідних труб, що також покращує якість води, яка надходить споживачам, та зменшує корозію.
Так, на думку фахівців, на сьогодні це найбільш оптимальна технологія очищення питної води з усіх можливих.
Про світову практику використання діоксиду хлору
У Європі на даний час 40-50% питної води обробляється цим реагентом. В Італії діоксид хлору застосовується вже більше 30 років. А найбільше розповсюдження технологія набула в Америці, де дуже жорсткі вимоги до якості води. У Китаї, Індії, Саудовській Аравіі з 2013 року розпочався процес заміни очисних станцій, що використовують хлор, на більш сучасні, що застосовують діоксид хлору.