Командувач Військово-морських сил України віце-адмірал Ігор Воронченко переконаний, що до висадки російського десанту військово-морських сил з Азовського моря на півдні Донецької, Запорізької та Херсонської областей справа дійти не повинно.
Про це Ігор Воронченко сказав в ефірі телеканалу ICTV, пише Уніан.
“З точки зору військових на ситуацію, яка зараз відбувається в Азовському морі – вона дуже напружена”, – заявив Воронченко в ефірі телеканалу.
Також він розповів про українські сили, присутні в морі у зв’язку з посиленою мілітаризацією Росії в регіоні Азовського моря.
“Зараз, як уже було сказано Державною прикордонною службою, там знаходиться близько 120 кораблів і катерів, але ті, які можуть діяти, доглядати за суднами … – всього 36 і які мають достатньо озброєння – 24”, – сказав віце-адмірал.
Він додав, що українська сторона бере до уваги всі можливі варіанти подальшого розвитку подій у Приазов’ї і в Азовському морі. За його словами, українські сили врахували і самий невигідний варіант розвитку подій, який стосується “проведення (Росією) морської десантної операції”. Зокрема, він сказав, що українська сторона спостерігала за проведенням Росією подібних навчань в Каспійському морі, коли відпрацьовувалася висадка десанту на узбережжі за допомогою малорозмірних засобів.
Специфіка Азовського моря – воно дуже мілководне і застосування великих кораблів з великим осіданням там практично неможливе, і висадка способом корабель-берег так само. Тому якщо взяти ті факти, що Росія може акумулювати сили і засоби за своїми внутрішніми річках з Каспію і Чорного моря , Чорноморського флоту – вона може акумулювати кількість на висадку всього батальйону морської піхоти “, – заявив Воронченко.
“На мій погляд, до такої ситуації (дійде) тільки тоді, коли у них буде успіх на суші”, – сказав Воронченко.
Також він сказав, що Росія продовжить дотримуватися тих дій, які вона вже здійснює в Азовському морі .
“А в подальшому вона також буде проводити дії ФСБ і Чорноморського флоту з блокування, по утруднення проходження Керченською протокою і зупинки наших судів”, – підкреслив командувач ВМС.
Він додав, що це впливає на українську економіку, на роботу портів та на людей в Приазов’ї. Разом з тим, українські військові продовжують нарощувати свої сили в Азовському морі.
“Ми перекунулі туди поки катерних групу. Катерна група виконує завдання бойової служби”, – сказав Воронченко.
Водночас командувач ВСМ України вважає, що Російська Федерація може вдатися до загострення ситуації в Чорному морі.
Зокрема, його запитали, чи може ситуація в Чорному морі стати такою, якою є в Азовському морі, зважаючи на те, що Росія в Чорному морі захопила українські нафтові вишки, які тепер оточені російським чорноморським флотом.
“Вони вже проводять опитування, коли судна під нашими прапорами і прапорами інших держав направляються в чорноморські порти. Капітани цих суден мають право не давати чіткі відповіді про характер вантажу і куди вони направляються. Але на жаль, 90% капітанів дають такі відповіді. І я вважаю, що подальша ескалація як і в Чорному морі, вона може бути проведена “, – відповів Воронченко.