Доповідь Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтверджує висновки Великої Британії про речовину, якою отруїли еск-розвідника Сергія Скрипаля та його дочку у Солсбері.
Про це заявила офіційна представниця Держдепартаменту США Гізер Нойерт.
«Незалежна доповідь ОЗХЗ, яку було поширено минулого тижня, підтверджує результати аналізів британської лабораторії щодо речовини, застосованої в Солсбері», — зазначила Нойерт.
Вона додала, що Сполучені Штати погоджуються з оцінкою Великої Британії, що Росія несе відповідальність за використання хімічної зброї на території Британії.
«Лише у російського уряду є мотиви, засоби і досвід для здійснення такої атаки», — наголосила дипломат.
Міжнародні експерти Організації із заборони хімічної зброї підтвердили висновки Британії про те, що екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля та його доньку отруїли нервово-паралітичною речовиною.
У доповіді Організації зазначається, що отруйна речовина була «особливо чистою». Водночас експерти не підтвердили, що це був саме «Новичок» — про що раніше стверджувала прем’єр-міністерка Британії Тереза Мей.
66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька. Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння Скрипаля.
Поліція Британії заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії. Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.
Прем’єрка Британії Тереза Мей заявляла, що Росія ймовірно причетна до отруєння Скрипаля, а злочин учинили за допомогою бойової нервово-паралітичної речовини класу «Новичок», розробленої в РФ.
Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув’язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС, Секретній розвідці Британії.
Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала в США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас зі США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.