Існує “серйозний ризик”, що особисті дані користувачів Facebook, які потрапили в розпорядження британської аналітичної компанії Cambridge Analytica, можуть зберігати в Росії. Про це в інтерв’ю CNN 8 квітня заявив колишній співробітник Cambridge Analytica Крістофер Вайлі.
Він припустив, що в Росію могла потрапити вся база даних, її частина або копія. Багато людей мало доступ до цих відомостей, стверджує Вайлі.
Професор Кембриджського університету Олександр Коган, який у 2015 році продав дані користувачів Facebook британській аналітичній компанії, кілька разів відвідував Санкт-Петербург, де читав лекції.
Крім того, Вайлі сказав, що витік даних користувачів соцмережі може виявитися масштабнішим, ніж передбачали.
Скандал навколо ймовірного витоку даних користувачів Facebook розгорівся 19 березня. Телеканал Channel 4 News зняв на приховану камеру розмову з главою британської компанії Cambridge Analytica Александром Ніксом, який зізнався, що понад 200 разів упливав на виборчі кампанії в усьому світі.
Компанія намагалася моделювати уподобання користувачів соцмереж, показуючи їм відповідну політичну рекламу.
Газета The New York Times повідомила, що Cambridge Analytica у 2016 році зібрала особисті дані 50 млн користувачів Facebook. Головний технічний директор Facebook Майк Шрепфер стверджував, що доступними стали дані 87 млн осіб.
Cambridge Analytica розповсюдила заяву, що дістала інформацію лише про 30 млн користувачів.
5 квітня агентство Reuters повідомило, що в Конгресі США перевіряють інформацію про ймовірну купівлю бази даних Facebook російським “Агентством интернет-исследований” – “фабрикою тролів”.