НАЕК “Енергоатом” здійснила повне завантаження блока №3 Южно-Української атомної електростанції (ЮУАЕС) паливом виробництва компанії Westinghouse, повідомив голова “Енергоатома” Юрій Недашковський на нараді в Южноукраїнську в четвер, – передає Інтерфакс.
Також Недашковський відзначив, що це уперше повністю сформована активна зона 3-го блока ЮУАЕС паливом Westinghouse і повідомив , що раніше паливо Westinghouse на українських АЕС експлуатували лише в змішаних завантаженнях із російським паливом.
Керівник ЮУАЕС Володимир Лісніченко зазначив, що пуск реактора, повністю завантаженого паливом Westinghouse, відбувся у штатному режимі і додав, що в 2020 році планується перевести на використання лише палива Westinghouse також блок №2 Южно-Української АЕС.
У свою чергу Недашковський під час наради повідомив, що на 2021 рік заплановано завантаження палива Westinghouse у блок №3 Рівненської АЕС.
Як ідеться в повідомленні , з метою диверсифікації джерел постачання ядерного палива для українських АЕС “Енергоатом” спільно Westinghouse у 2000 році розпочав реалізацію проекту кваліфікації ядерного палива цієї фірми. У березні 2008 року “Енергоатом” уклав з Westinghouse Electric Sweden (Швеція) комерційний контракт на забезпечення в 2011-2015 роках свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000. У 2014 році сторони домовилися розширити і продовжити його до 2020 року. У січні 2018 року контракт було продовжено до 2025 року. Угодою передбачається постачання ядерного палива для забезпечення 7 із 15 українських атомних блоків.
“Енергоатом” планує повністю завантажити чотири блоки Запорізької АЕС паливом Westinghouse у 2019-2021 роках. Другий і шостий енергоблоки ЗАЕС планується продовжувати експлуатувати з використанням лише російського ядерного палива.
Южно-Українська АЕС з трьома енергоблоками ВВЕР встановленою потужністю 1000 МВт кожен розташована в Миколаївській області. Експлуатує також Ташлицьку ГАЕС встановленою потужністю 302 МВт у турбінному режимі та Олександрівську ГЕС встановленою потужністю 11,5 МВт.
“Енергоатом” є оператором усіх чотирьох діючих АЕС України, експлуатує 15 енергоблоків, оснащених водо-водяними енергетичними реакторами загальною встановленою електричною потужністю 13,835 ГВт.