Facebook не може повністю виключити ймовірність втручання в майбутні вибори в Європейський парламент.
Про це заявив глава Facebook Марк Цукерберг, передає DW.
Зокрема, Цукерберг зазначив, що соцмережі вдалося досягти великого прогресу. “Однак у світі, де держави намагаються втрутитися у вибори, не існує якогось конкретного засобу, який ми могли б застосувати, щоб остаточно розв’язати проблему”, – підкреслив засновник Facebook.
Платформи соцмережі Facebook, до якої належать, у тому числі, і Instagram, а також месенджер Whatsapp використовуються політиками у передвиборних кампаніях. Однак соцмережі використовують і для поширення фейкової інформації та закордонного впливу. Так, спецслужби США проводять розслідування щодо можливого втручання Росії у вибори президента країни в 2016 році.
Як зазначив Цукерберг, з 2016 року пройшло вже багато важливих виборів, і за цей час “навряд чи були зафіксовані подібні інциденти”. На думку глави Facebook, це доводить, що заходи, зроблені концерном для запобігання втручанню, мали ефект. “Це безперервна гонка озброєнь, у якій ми постійно розвиваємо наші захисні заходи, однак і ці підступні уряди розвивають свою тактику“, – нагадав Цукерберг
Раніше Facebook анонсував жорсткість правил політичної реклами напередодні травневих виборів у Європарламент. Крім того, під час виборів має працювати новий віртуальний ситуаційний центр, куди буде стікатися інформація про можливі порушення і фейки.
Вибори в Європарламент пройдуть у країнах Євросоюзу з 23 по 26 травня 2019 року.